Profesjonalne sauny ogrodowe z roku na rok są coraz tańsze, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Jeszcze kilka lat temu prywatne sauny uważane były za ogromny luksus. Ogrodowe sauny zmieniają nieco tę sytuację i co najważniejsze, dzięki nim nie trzeba martwić się również niewielkim metrażem domu.
O czym należy pamiętać?
W dzisiejszych czasach wysokiej jakości sauny wolnostojące do ogrodu można zabudować samodzielnie. Prostszym i szybszym sposobem jest jednak postawienie na gotowe rozwiązania. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które wykonują wysokiej jakości sauny ogrodowe na indywidualne zamówienie.
Godne polecenia są przede wszystkim sauny ogrodowe domki, czyli popularne altanki drewniane, które posiadają najczęściej płaski albo spadzisty dach. Sauna ogrodowa tego typu może być wyposażona w specjalną kabinę i niewielką przebieralnię. Warto rozejrzeć się przede wszystkim za modelami, które posiadają zadaszony taras. Sauny tego typu są w stanie pomieścić ok. 4-5 osób.
Jaki piec do sauny ogrodowej wybrać?
Inwestując w nową saunę ogrodową warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale również na rodzaj pieca, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem są oczywiście piece elektryczne. Spotkać można również tradycyjne piece na drewno, ale ich obsługa jest kłopotliwa i pamiętać należy o inwestycji w opał.
Dobra sauna ogrodowa powinna posiadać solidny przewód dymowy. Warto zadbać również i o to, aby piec znajdował się w dość bezpiecznej odległości od ścian i ławek.
Jak wspomniano powyżej najlepszym wyborem są piece elektryczne, które pozwalają dowolnie sterować temperaturą oraz wilgotnością powietrza. Piece tego typu doskonale nadają się nie tylko do sauny mokrej, ale również do sauny suchej.
Jaka cena?
Nowa sauna ogrodowa niestety nie należy do najtańszych wydatków. Osoby, które chcą postawić naprawdę porządną saunę z prawdziwego zdarzenia muszą liczyć się z wydatkiem około 20 000zł.
Na cenę sauny ogrodowej ma wpływ wiele czynników. Największy wpływ ma oczywiście jej wielkość, jakość drewna, rodzaj pieca, prace montażowe i sposób wykończenia. Na saunie nie warto jednak oszczędzać, dlatego też warto postawić na sprawdzonych dostawców.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw