Skip to content Skip to footer

Czym należy się sugerować przy wyborze mebli do restauracji?

Należy zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość osób planujących otworzenie baru, nie wie czym dokładnie powinno się sugerować przy wyborze mebli. Na jakie kwestie powinno się dokładnie zwrócić uwagę?

Co koniecznie trzeba uwzględnić przy wyborze mebli do baru?

Koniecznie należy najpierw sobie uświadomić, że stołki barowe czy krzesła barowe powinny zostać dopasowane nie tylko do użyteczności klientów, ale również użyteczności personelu, koncepcji oferty gastronomicznej czy przestrzeni lokalu.

Nie wszyscy właściciele omawianych lokali zdają sobie sprawę, że klienci w oparciu o wyposażenie, do którego należy zaliczyć wspomniane krzesła barowe czy stołki barowe, wyrobią sobie opinię na temat całości baru. Oczywiście zdanie będzie w stanie dopełnić obserwacja dotyczące obsługi.

Materiał z którego zostały wykonane meble do baru

Właściciel baru może zdecydować się na tapicerowany stołek barowy tylko i wyłącznie pod warunkiem, że będzie on utrzymany w nienagannym stanie. Będzie on wtedy w stanie bardzo pozytywnie oddziaływać na efekt aranżowanej przestrzeni. Koniecznie należy również podkreślić, że wybranie tapicerki, która nie będzie ulegała w bardzo krótkim czasie wytarciu jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać.

Rekomendowane jest postawienie na drewniany stołek barowy. Bardzo wysokiej jakości materiał umożliwi bowiem na nienaganny wygląd nawet po bardzo długim czasie użytkowania. Ponadto można zdecydować się na wyposażenie krzesełek z drewnianą ramą w miękkie i wygodne siedziska. Z kolei na oparciach można umiejscowić materiałowe przesłonięcia. Wszystko uzależnione jest bowiem od stylu, w jakim dany właściciel planuje zaaranżować przestrzeń.

Na meble w jakim stylu warto się zdecydować?

Właściciele barów, którzy chcą zadbać o odpowiednią funkcjonalność mebli muszą uwzględnić nie tylko ich wielkość, ale również charakter oferty gastronomicznej, materiał z jakiego zostały wykonane i odpowiedni styl, w jakim będzie zaaranżowany lokal. Warto wiedzieć, że obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszą się następujące style aranżacyjne: industrialny, prowansalski, a także skandynawski. Można jednak zauważyć, że coraz częściej styl lokalu odzwierciedla charakter właścicieli.