Skip to content Skip to footer

Drzwi biurowe szklane

Wybór akcesoriów, które mają wykończyć wnętrza każdego biura może być ciężki. Wszystko uzależnione jest od tego czy jest ono wykonane w stylu nowoczesnym czy bardziej klasycznym. Każdy element znajdujący się w biurze w tym oczywiście drzwi, powinien pasować do całości wnętrza. Więc jak wybrać odpowiednie drzwi do określonego wnętrza?

Nowoczesne wnętrze – najlepszy wybór drzwi biurowe szklane

Do nowoczesnego wnętrza najbardziej będą pasować drzwi szklane. Pozwolą one na rozgraniczenie strefy prywatnej każdego pracownika, lecz w taki sposób aby pracodawca mógł kontrolować wykonywaną pracę. Dodatkową zaletą drzwi szklanych niewątpliwie jest to, że przepuszczają one promienie słoneczne dzięki czemu każde biuro będzie odpowiednio naświetlone. Ta kwestia również poprawi jakość pracy pracowników, ponieważ nie będą oni senni ze względu na odpowiednie dostarczenie witaminy D3 z promieni słonecznych.

Drzwi biurowe szklane są świetnym rozwiązaniem również w sytuacji małych przestrzeni. Dzięki temu, że są one wykonane ze szkła powiększą optycznie całe wnętrze Ponadto pracownicy będą mogli orientować się czy osoba, której poszukują jest w swoim pomieszczeniu bez zbędnego wchodzenia do niego.

Z czego wykonane są drzwi biurowe szklane?

Jak sama nazwa wskazuje ze szkła, lecz hartowanego. Z powodu negatywnych opinii ze strony pracodawców w związku z drzwiami szklanymi i ich wytrzymałością producenci postanowili konstruować je w sposób bardziej precyzyjny i z bardziej wytrzymałego materiału jakim jest właśnie szkło hartowane. Charakteryzuje się ono dużą odpornością na zarysowania, czynniki zewnętrzne oraz obicia dzięki czemu posłużą na wiele lat.

Jakie drzwi biurowe szklane najlepiej wybrać?

Na rynku występuje bardzo dużo różnych rodzajów drzwi ze szkła hartowanego. Ich różnice polegają przede wszystkim na rodzaju składania oraz rozmiarze. W ofertach sklepów można znaleźć drzwi szklane harmonijkowe, dwuskrzydłowe, przesuwne, rozwierane czy też takie bez ościeżnicy.

Najlepszym wyborem do biura będą drzwi ze szkła hartowanego otwierane tradycyjnie jedno- lub dwuskrzydłowe. Dodatkowo drzwi do biura muszą być wykonane w taki sposób, aby przepuszczały jak największą ilość promieni słonecznych do wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.