Skip to content Skip to footer

Ekologiczne środki do sprzątania mieszkania

Ochrona środowiska i zmniejszenie jego zanieczyszczenia to obecnie najważniejszy problem stojący przed wszystkimi, zarówno przed rządami, jak i społeczeństwami. Każdy w tym zakresie może dołożyć własną cegiełkę.

Ekologiczne gospodarstwo domowe

Wbrew pozorom źródłem największych zanieczyszczeń nie są obecnie zakłady przemysłowe. Obowiązujące przepisy sprawiły, że muszą stosować filtry ochronne, zamknięty obieg wody, technologie chroniące środowisko.

Wyniki badań pokazują, że najwięcej zanieczyszczeń produkują gospodarstwa domowe. Ogrzewanie paliwami stałymi, ogromna ilość śmieci i stosowanie detergentów bardzo negatywnie odbijają się na naturze. A przecież nie wiele trzeba, by to zmienić.

Coraz częściej budowane są domy pasywne zużywające małe ilości energii. Wiele osób inwestuje w odnawialne źródła energii ze względów ekologicznych i ekonomicznych. Wszyscy już lepiej lub gorzej segregujemy śmieci, dzięki czemu duża ich ilość poddawane jest recyklingowi. Sprawą nierozwiązaną pozostają detergenty.

Raypath – innowacyjne podejście do czystości

Utrzymanie mieszkania w czystości wymaga stosowania różnego rodzaju detergentów. Płyn do naczyń, płyn do szyb, płyn do podłóg, do fliz i tak można jeszcze wymieniać w nieskończoność. Wszystko są to detergenty zawierające środki chemiczne, które później zanieczyszczają wody. Nie zawsze są też bezpieczne dla zdrowia, zwłaszcza dla osób cierpiących na alergię. Raypth to firma, która zmieniła filozofię czyszczenia. Przede wszystkim stawia na ekologię. Zgodnie z tym utrzymanie czystości nie wymaga detergentów, wystarczy woda i odpowiedni czyścik.

Raypath produkty

Sztandarowym produktem oferowanym przez raypath sklep są rożnego rodzaju czyściki. Wykonane są z naturalnych materiałów o specjalnej strukturze z dodatkiem srebra. W zależności od potrzeb mogą być stosowane na mokro lub sucho. Do czyszczenia na mokro wystarczy zmoczyć je wodą. Doskonale usuwają wszystkie rodzaje zabrudzeń, łącznie z tłuszczem. Badania potwierdziły, że efekty czyszczenia są znacznie lepsze, niż przy użyciu tradycyjnych detergentów. Po użyciu wystarczy uprać je z wykorzystaniem naturalnego mydła.

Raypath produkty to nie tylko czyściki do sprzątania mieszkania. Raypath sklep oferuje także rękawice do pielęgnacji ciała i kremy na bazie naturalnych składników.