Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania, gdy zleca się je osobie prywatnej?

Sprzątanie mieszkania nie należy do ulubionych zajęć domowych. Zwłaszcza gdy człowiek wraca zmęczony po pracy i ostatnie, na co ma ochotę to generalne porządki. Nie dziwi zatem fakt, że większość nowoczesnych pań domowych tego typu pracę zleca sprzątaczkom.

Dlaczego sprzątanie domu jest dla wielu gospodyń takie nużące i wyczerpujące?

A no dlatego, że nie można go wykonać w pięć minut. I by było ono naprawdę coś warte, musi być zrobione dokładnie krok po kroku. Poza tym większości pań na etacie zwyczajnie nie chce się biegać ze szczotką, szufelką i mopem. Jeszcze przy okazji sprzątania mogłyby sobie zniszczyć paznokcie lub nadwyrężyć delikatny kręgosłup. Wielu gospodyniom sprzątanie domu nie odpowiada także dlatego, że do jego przeprowadzenia potrzebne są środki chemiczne.

Środki czyszczące i nabłyszczające podłogi oraz meble mogłyby przecież zniszczyć ich bardzo wrażliwą skórę lub być przyczyną bardzo silnej alergii skórnej. Dlatego większość pań z branży show- biznesu woli trzymać się jak najdalej od takich powinności jak sprzątanie. Tych kobiet naprawdę nie interesuje, ile kosztuje sprzątanie mieszkania, gdy podejmuje się go zupełnie obca osoba. One są w siódmym niebie, że mogą zrzucić ten przykry obowiązek na barki kogoś innego i nie muszą przy tym w ogóle ruszać się z kanapy.

Co wchodzi w zakres obowiązków wynajętych sprzątaczek?

One w zasadzie muszą posprzątać cały dom, bo tego właśnie oczekują od nich ich szefowe. Nie ma się więc co dziwić, że taka wynajęta sprzątaczka zmywa podłogi, odkurza dywany, wynosi śmieci, a nawet ręcznie czyści naczynia i wstawia je z powrotem do kuchennych szafek. Czasem zdarza się, że pani sprzątaczka podejmuje się prasowania rzeczy domowników. I nie widzi w tym nic uwłaczającego.

Można żartobliwie stwierdzić, że panie do sprzątania są u bogatych pracodawczyń kimś w rodzaju robota sprzątającego, bo muszą się zająć wszystkimi tymi powinnościami, na które prawowita gospodyni nie miała w ogóle ochoty. Sprzątaczki z ogłoszenia nie boją się wchodzić do cudzych łazienek i usuwać nieczystości i brudów po domownikach. To należy do ich służbowych obowiązków i one w pełni to akceptują.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania, gdy jest przeprowadzane w tak dużym wymiarze?

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania, gdy zleci się je sprzątaczce. To nie są niskie koszty. Niemniej kobiety nastawione na sukces zawodowy są skłonne zapłacić nawet 200 lub 300 złotych sprzątaczce, byleby nie musieć zajmować się dbaniem o porządek i czystość w domu. Domowe porządki to nie prace dla nich.

Toteż panie nielubiące generalnego nie mają oporów, by wezwać do siebie panie zawodowo zajmujące się sprzątaniem zawsze wtedy, gdy zajdzie taka konieczność. Uważają, że pieniądze wydane na pomoc domową to jak najbardziej trafiona inwestycja.