Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiednią narzutę na kanapę?

Kanapa to obowiązkowy mebel w salonie. Pełni funkcję wypoczynkową, ale jest także miejscem do przyjmowania gości. Powinna być wygodna, solidna, ale też stylowa, by nadawała wnętrzu ciekawy wygląd i pomagała budować jego nietuzinkowy klimat. Sposobem na dodanie klasy salonowej sofie może być modna narzuta. Jak wybrać tę odpowiednią?

Jaką rolę pełni narzuta na kanapę?

Narzuta na kanapę to zarówno modny, jak i praktyczny gadżet. Kapa zabezpiecza materiał sofy przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i uszkodzeniami. Sprawia, że mebel dłużej zachowuje swój pierwotny wygląd i mimo upływu czasu jest w dobrym stanie. Narzuty na kanapę są polecane zwłaszcza przy dzieciach i zwierzętach – łatwo je wyprać, a w razie potrzeby wymienić na nowe.Kolejny plus narzuty to możliwość szybkiej metamorfozy wnętrza. Kiedy znudzi się dawny kolor sofy albo domowników najdzie ochota na odświeżenie salonu, wystarczy kupić nową kapę, by cieszyć się spektakularnym efektem.

Narzuty na kanapę – szybki i tani sposób na udaną metamorfozę

Metamorfoza z użyciem narzuty na kanapę jest nie tylko szybka, ale też niedroga. Materiał na pokrycie sofy zwykle niewiele kosztuje, a pozwala osiągnąć niezwykły rezultat. Co więcej, narzuty są coraz lepiej dostępne, a klienci mogą przebierać w kolorach i wzorach.Jak styl narzuty wybrać? Wszystko zależy od gustu, ale i estetyki, w której ma być urządzone pomieszczenie. Do salonu minimalistycznego czy klasycznego najlepiej pasowały będą narzuty gładkie, w stonowanej kolorystyce. Do salonu boho – kapa w orientalne wzory. Ciekawym pomysłem do wnętrz naturalnych mogą być narzuty w roślinne motywy albo wykonane z naturalnych tkanin. Z kolei do salonu glamour świetnym wyborem będzie narzuta na kanapę uszyta z aksamitnej tkaniny.

Gdzie kupić dobrej jakości narzutę na kanapę?

Sklepy oferują ogromny wybór narzut na kanapę. Te mają różne kolory, nadruki, motywy. Bardzo ważne jest, aby podczas zakupów zwracać uwagę nie tylko na styl, ale także na kwestie praktyczne.Po pierwsze, wybrana narzuta musi mieć odpowiednie, pasujące do kanapy wymiary. Po drugie, powinna być wykonana z dobrej jakości, odpornego na mechacenie czy pękanie materiału, a ten musi być starannie wykończony, by długo zachował ładny wygląd. Niewątpliwym plusem kapy na sofę w salonie będzie także możliwość prania jej w pralce, co znacznie ułatwi utrzymanie czystości.

Narzuty na kanapę dostępne są w ofercie Vege Home.