Skip to content Skip to footer

Jakie szafy wnękowe warto wybrać?

Szafy wnękowe są doskonałym miejscem do przechowywania ubrań, dlatego też warto pomyśleć o przygotowaniu porządnej garderoby. Jeżeli w naszym mieszkaniu dostępna jest wolna wnęka do zagospodarowania, to warto jak najszybciej zamontować półeczki i drzwi przesuwane.

Boom na szafy wnękowe

Największą zaletą szaf wnękowych jest to, że można je zamówić na indywidualny wymiar, dzięki czemu idealnie pasować będą do każdej wnęki. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które mają bardzo nietypowe mieszkanie. Mieszkańcy Poznania mogą skorzystać na przykład z usług firmy https://askopoznan.pl/, która od wielu lat wykonuje wysokiej jakości szafy wnękowe.

Oryginalne szafy przesuwane z lustrem doskonale sprawdzą się nie tylko w sypialni i salonie, ale również w przedsionku albo przedpokoju. Są to bardzo praktyczne i niesłychanie funkcjonalne meble, dlatego też warto skorzystać z ich olbrzymiego potencjału. Modna i stylowa szafa wnękowa jest w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla klasycznych szaf wolnostojących, które niestety zajmują sporo cennego miejsca.

Szafy wnękowe na wymiar

Szafy wnękowe i systemy drzwi przesuwanych doskonale sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych, ale również klasycznych aranżacjach wnętrz. Dostępne są one w wielu różnorodnych wariantach zamknięcia, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W dzisiejszych czasach można zamówić na przykład zamknięcia składane, uchylne albo przesuwane.

Drzwi przesuwane nie zajmują cennej przestrzeni, dlatego też na ubrania jest sporo wolnego miejsca. Systemy drzwi nie otwierają się na zewnątrz, dzięki czemu można je śmiało zamontować nawet w dość wąskim korytarzu. Firma ASKO (https://askopoznan.pl/) jest w stanie podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych zleceń, dzięki czemu można zamówić swoje wymarzone meble.

Czym charakteryzują się szafy przesuwane

Oryginalne szafy przesuwane wyróżniają się specjalnymi szynami i zaawansowanym systemem jezdnym, który umożliwia komfortowe przesuwanie drzwi. Inwestując w szafy przesuwane pamiętać należy o tym, że drzwi nie mogą być zbyt ciężkie, ponieważ mogą uszkodzić system jezdny.

Osoby, które zamawiają meble na wymiar powinny postawić na szafy z dwoma skrzydłami. Najmodniejsze są nowoczesne szafy z lustrem, które optycznie powiększają wnętrze. Kilka ciekawych realizacji, którymi warto się inspirować można znaleźć na stronie https://askopoznan.pl/. Warto korzystać z usług fachowców, którzy zapewniają pomiar, szybki czas realizacji mebli i ich profesjonalny montaż.