Skip to content Skip to footer

Lampy stojące – w jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej

Eleganckie lampy stojące to modne i stylowe elementy wyposażenia domu. Dopasowana do reszty otoczenia lampa stojąca sprawia, że pomieszczenie nabiera wyjątkowego charakteru i staje się przytulne. Co więcej, stojąca lampa jest funkcjonalnym źródłem światła, które można przenosić w dowolne miejsce. Do jakich stylów taka lampa pasuje najbardziej?

Modny styl industrialny

Styl industrialny nawiązuje do amerykańskiego sposoby gospodarowania przestrzeni w latach 50. XX wieku. To właśnie wtedy zapanowała moda na przekształcanie starych i nieużytkowanych fabryk i budynków przemysłowych na mieszkania.

Industrialne wnętrza charakteryzują się surowym, minimalistycznym klimatem. Lampa stojąca zachowana w loftowym klimacie jest spójną, regularną i nieco surową konstrukcją metalową. Niekomplikowana forma sprawia, że pomimo swojego surowego charakteru, lampa stojąca jest eleganckim i stylowym elementem wyposażenia mieszkania.

Romantyczny styl boho

Stylu boho chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To właśnie romantyczne boho króluje w ostatnim czasie w kwestii urządzania wnętrz. Eleganckie lampy stojące potrafią doskonale podkreślić nietuzinkowość tego nurtu.

Osoby, które chcą nadać swojemu wnętrzu odrobinę sielskiego romantyzmy powinny wybierać lampy w ziemistych odcieniach. Stojąca lampa w stylu boho idealnie komponuje się z zielonymi roślinami i wszelkiego rodzaju drewnianymi elementami.

Praktyczny styl minimalisty

Lampy stojące oprócz swoich niewątpliwych walorów estetycznych są także niesamowicie praktyczne i funkcjonalne. Klasyczne i eleganckie lampy stojące są idealnym dodatkiem do prostych i minimalistycznych wnętrz.

Taka lampa może być równie prosta, dzięki czemu wpasowuje się w styl otoczenia, lub wprost przeciwnie, stanowić pewnego rodzaju przełamanie i punkt charakterystyczny pokoju. Osoby ceniące sobie praktyczność stojących lamp, mogą w każdym momencie dowolnie modyfikować ustawienie oświetlenia i dostosowywać je do swoich aktualnych potrzeb.

Elegancki styl glamour

Trudno jest wyobrazić sobie pomieszczenie w stylu glamour bez wyrafinowanych i stylowych dodatków. Takim dodatkiem z pewnością są eleganckie lampy stojące.

Chcąc nadać pomieszczeniu elegancji i szyku, warto wybierać lampy w kolorach srebra lub złota, z bogatymi zdobieniami u podstawy i dodatkowymi połyskującymi elementami.