Skip to content Skip to footer

Najważniejsze zasady wyboru krzesła do biurka

Dobre krzesło obrotowe biurowe to absolutna podstawa bezpiecznego i wygodnego pracowania przy komputerze. Warto na to zwracać dużą uwagę, ponieważ jakość pracy na odpowiednio dobranym fotelu może być niebotycznie większa niż na przypadkowym fotelu. Pytanie tylko brzmi, jakie są najważniejsze zasady, gdy wybiera się krzesła obrotowe biurowe?

Jaki typ fotela kupić?

Gdy przegląda się krzesła biurowe obrotowe, z łatwością zauważyć można, że istnieją dwa rodzaje stylu ich wykonania. Jeden to tradycyjne krzesło, które każdy z nas zna, a drugi to fotel kubełkowy, w który siedząca osoba niejako się zapada podczas siedzenia. Które z tych rozwiązań lepiej wybrać?Model kubełkowy najczęściej wykorzystywany jest przez graczy. Jest to tzw. fotel gamingowy, który ma zapewniać komfort podczas długich godzin spędzonych podczas grania w gry.

Z faktu wykorzystywania zupełnie nowego kształtu fotela, jest to model o wiele droższy, niż tradycyjne krzesła obrotowe biurowe. Producenci, aby choć nieco zmniejszyć cenę, tak aby fotel stał się atrakcyjniejszy ekonomicznie, usuwają z niego liczne udogodnienia, które są standardem wśród foteli biurowych. Chodzi tu np. o liczne regulacje, co powoduje, że taki fotel w efekcie okazuje się nieco mniej wygodny niż tradycyjne krzesło obrotowe biurowe. A to powoduje, że lepiej jest właśnie to drugie wybrać.

Cechy dobrego krzesła

Co jednak powoduje, że to właśnie tradycyjne krzesła biurowe obrotowe są tymi, które warto wybrać? Jakie ich konkretnie cechy są tymi, które zapewniają im tak dobre opinie? Są to przede wszystkim bardzo szerokie możliwości ustawania ich. Tradycyjnie możliwe jest przemieszczenia się fotelem poprzez kółka, lecz również regulacja kąta nachylenia oparcia, kąta nachylenia i wysokości zagłówka, a także wysokość podłokietników. Tak szeroki zakres i możliwość regulacji nawet tych najbardziej drobnych i z pozoru niepotrzebnych elementów powoduje, że jest to fotel charakteryzujący się ogromną wygodą, ale też i bezpieczeństwem podczas długotrwałego siedzenia na nim. I to właśnie te cechy powodują, że każdy pracownik biurowy, który musi spędzać wiele godzin dziennie przy swoim biurku, tak mocno chce posiadać dobre i wygodne krzesło. Nie jest to w żadnym wypadku fanaberia, lecz zwyczajne dbanie o swoje zdrowie i samopoczucie. Warto o tym pamiętać decydując o zakupie konkretnego fotela.