Skip to content Skip to footer

Naleśnikarka – z nią naleśniki zawsze są udane

Naleśniki są pyszne zarówno na słodko, na przykład z dżemem, nutellą lub świeżymi owocami, jak i na słono – ze szpinakiem, pieczarkami czy z pikantnym farszem z mięsem. Jak przyrządzić idealne naleśniki? Warto zaopatrzyć się w naleśnikarkę.

Naleśnikarka – co to jest?

Specjalne urządzenie do przygotowywania naleśników to naleśnikarka. Składa się z podstawy wyposażonej w elementy grzewcze oraz z talerza, na który nakłada się ciasto. Modele przeznaczone do użytku domowego są zasilane prądem. W sprzedaży dostępne są także gazowe naleśnikarki gastronomiczne.

Naleśnikarki mają zwykle regulację temperatury – dzięki niej można ustalić poziom nagrzewania się talerza, a tym samym stopień wypieczenia naleśników.

Dlaczego warto kupić naleśnikarkę?

Chociaż naleśniki można przyrządzić na patelni, to jednak naleśnikarka pozwala na łatwiejsze przygotowanie tego typu smakołyków. Z pewnością przypadnie do gustu tym osobom, którym naleśniki na patelni nie zawsze wychodzą.

Przede wszystkim naleśnikarki są bardzo proste w obsłudze. Nie wymagają stosowania dodatkowego tłuszczu, ponieważ talerz grzewczy jest wykończony nieprzywierającymi powłokami, dlatego nie ma też problemu z klejeniem się ciasta do dna patelni. Ponadto umieszczone pod talerzem grzałki równomiernie go podgrzewają, więc naleśnik jest idealnie wypieczony.

Jak kupić dobrą naleśnikarkę?

W sklepach można kupić urządzenia w wielu wariantach. Do użytku domowego najlepiej sprawdzi się model elektryczny. Naleśnikarki gastronomiczne są znacznie droższe, ponieważ przystosowane są do pracy stałej, dlatego nie ma potrzeby kupowania ich do domu.

Zalety dobrej naleśnikarki:

– duży talerz – co najmniej 30 cm
– talerz z nieprzywierającą powłoką
– rant przy talerzu zapobiegający rozlewaniu się ciasta
– zdejmowany talerz dla łatwego mycia
– regulacja temperatury nagrzewania
– diody informujące o nagrzaniu
– wysoka moc – 1000-1500 W

Jak używać naleśnikarki?

Korzystanie z urządzenia do robienia naleśników jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko wcześniej przyrządzić ciasto, a potem nalewać je na rozgrzany talerz i smażyć z obu stron.

Zatem zakup naleśnikarki z pewnością sprawdzi się w tym domu, w którym naleśniki to jedno z ulubionych dań. Wtedy ich przyrządzanie stanie się znacznie łatwiejsze!

Naleśnikarki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.