Skip to content Skip to footer

Szafa kapsułowa a jesień

Pojęcie szafy kapsułowej, a więc takiej, w której mamy tylko wybrane ulubione i często noszone ubrania, bez zabierania miejsca ciuchami, które nie do końca nam leżą i zakładamy je jak już musimy, staje się bardzo modne i coraz więcej kobiet decyduje się na stworzenie takiej szafy. Czy jesień ma wpływ na jej zawartość?

Płaszcze i kurtki

Wśród odzieży damskiej na jesień królują płaszcze i kurtki, niezbędne w deszczowe i chłodne dni. Jednakże te same płaszcze i kurtki bywają użyteczne wiosną oraz latem. Oczywiście można mieć na każdą porę roku nowe okrycie wierzchnie, ale nie do końca wpisuje się to w ideę szafy kapsułowej. Świetnym rozwiązaniem, jeśli nasza wierzchnia odzież damska na jesień już nie nadaje się do użytku, jest kupno płaszcza lub kurtki z podbitką, którą można odpiąć. Dzięki temu zależnie od pogody można ja przypinać i odpinać, a dzięki temu kurtka czy płaszcz będzie się nadawać do użytku od wiosny do zimy.

Swetry, żakiety, spodnie

Odzież damska na jesień, która jest świetnym elementem szafy kapsułowej i nie zmienia się w szczególny sposób przez większość roku, to także wszelkie swetry, żakiety i spodnie. Tego typu ubrania są elementem stylizacji niezależnie od pory roku – te grubsze znajdują zastosowanie w zimne dni, lżejsze w ciepłe, ale też wtedy, gdy zakładamy ciepły płaszcz i zamierzamy spędzać czas w ciepłych pomieszczeniach.

Zakupy

Szafa kapsułowa sprawia, że przez większość czasu nie musimy się przejmować zakupami i tym, czy mamy się w co ubrać – we właściwie skomponowanej są ubrania, które lubimy i które doskonale sprawdzają się przez większość roku. Jednakże ubrania nie są nieśmiertelne, w końcu się niszczą i wówczas konieczne jest zrobienie zakupów. Warto w ich przypadku wybierać takie ubrania, które wprawdzie będą odzieżą damską na jesień, jednak staną się przy tym uniwersalne w naszej garderobie. Wybierajmy więc te, które na pewno nam się podobają, a nie kierujmy się wyłącznie aktualną modą. Warto też wybierać ubrania lepszej jakości – trwałe i naturalne tkaniny, świetnie uszyte – dzięki temu przetrwają lata w świetnej formie. Wprawdzie takie ubrania często są droższe, ale skoro zakupy robimy rzadziej, to łatwiej pozwolić sobie na większy wydatek, który po prostu się opłaci.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.