Skip to content Skip to footer

Tradycyjna, sielska kuchnia

Urządzenie kuchni jest jednym z największych wyzwań podczas meblowania domu lub mieszkania. Od lat, niesłabnącym powodzeniem cieszą się meble wykonane z drewna. Powszechnie uważane są one za eleganckie i nadające charakter pomieszczeniu. Drewno idealnie pasuje do każdego rodzaju i stylu projektowanej kuchni.

Stołek barowy drewniany – nowoczesny i tradycyjny

Drewno, jako element wykończenia mebli i sprzętu kuchennego, znajduje zastosowanie zarówno w tradycyjnych jak i w nowoczesnych wnętrzach. Możliwość wyboru drewnianych mebli w różnych kolorach, pozwala na dopasowanie ich zarówno do ciepłych, jaki i zimnych projektów. Wysokie stołki barowe drewniane sprawdzą się w kuchniach w stylu industrialnym oraz w kuchniach w stylu wiejskim. Dzieje się tak, ponieważ bez względu na styl kuchni, wszystkim zależy, aby było to pomieszczenie otwarte na domowników i skupiające ich przy wspólnym posiłku.

Sielska kuchnia

Dla wielu osób najmilsze wspomnienia związane z kuchnią to wspomnienia z dzieciństwa. Wydaje się, że na letnich wyjazdach u babci wszystko smakowało lepiej i ciekawiej. Powrotem do smaków z dzieciństwa jest stworzenie sielskiej, naturalnej kuchni, najlepiej w ogrodzie koło domu. Tradycyjny charakter takiej kuchni, nie wyklucza zastosowania w niej nowoczesnych rozwiązań. W kuchni na dworze sprawdzi się wysoki blat i stołki barowe drewniane. Jeśli nie ma możliwości stworzenia zewnętrznej kuchni, warto postarać się o jej namiastkę w domu. Drewniane meble i ciepłe kolory ścian nadadzą pomieszczeniu rodzinny, nostalgiczny charakter. Również dodatki, takie jak sznur czosnku, rozwieszone zioła lub tradycyjnie zdobione naczynia doskonale wkomponują się i pomogą stworzyć wiejski, naturalny klimat.

Szafki, stoły i stołki barowe do kuchni w tradycyjnym stylu

Wybierając meble do kuchni, trzeba zwrócić uwagę na ich komfort w późniejszym użytkowaniu. Jeśli meble mają stać w kuchni ogrodowej musza być wytrzymałe na zmienne warunki pogodowe. Nie wszystkie sprzęty da się zabrać na zimę do zamkniętych pomieszczeń. Już na etapie kupowania, należy upewnić się, że stół, szafki lub stołki barowe do kuchni są wykonane z materiału odpornego na deszcz lub duże nasłonecznienie. Meble, takie jak stołek barowy drewniany lub drewniana ława, mogą wymagać zaimpregnowania specjalnym preparatem.