Skip to content Skip to footer

Urządzanie ogrodu – porady

Urządzenie własnego ogrodu może dać sporo frajdy. Poza roślinnością, która odgrywa oczywiście kluczową rolę, należy pamiętać także o innych elementach takiego terenu, jak np. meble i dekoracje. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, na który decyduje się większość osób, będą na pewno stoły i krzesła ogrodowe.

Po co nam meble w ogrodzie?

Strefa zieleni kojarzy się głównie z trawą oraz rozmaitymi gatunkami kwiatów, krzewów czy drzew. To właśnie one stanowią najważniejszy element decydujący o tym, jak prezentuje się ogród. Na estetykę całości wpływają jednak również wszelkie dodatkowe sprzęty. Zwłaszcza meble ogrodowe mogą wnieść sporo urozmaicenia na takiej przestrzeni. Ich głównym zadaniem nie jest oczywiście funkcja dekoracyjna. Stoły i krzesła ogrodowe to przede wszystkim olbrzymie udogodnienie – umożliwiają komfortowy odpoczynek, zjedzenie posiłku czy zorganizowanie przyjęcia na świeżym powietrzu.

Meble ogrodowe aluminiowe – czy warto wybrać?

Producenci mebli ogrodowych przygotowują spory wachlarz możliwości wyboru. Sprzęty takie mają różne rozmiary, kształty, formy, kolory. Stoły i krzesła ogrodowe różnią się od siebie również materiałem, z którego są wykonane. Może to być plastik, jednak nieco bardziej estetyczne są na pewno inne warianty. Część osób wybiera zatem zestawy drewniane lub wiklinowe, jednak świetnie sprawdzają się na zewnątrz także meble ogrodowe aluminiowe. Ich zaletą jest solidność konstrukcji, co ma przecież bardzo duże znaczenie z uwagi na charakter miejsca, w którym są stosowane. Silny wiatr, niskie temperatury, intensywne opady czy mocne promienie słoneczne nie stanowią tu zagrożenia. Jakość tego typu stołów czy krzeseł ogrodowych jest bowiem dość wysoka. Do tego ich mycie nie powinno stanowić żadnego kłopotu.

Nie zapomnij o tarasie

Projektując i urządzając różne partie domu, podwórka i ogrodu, często zapominamy o balkonie lub tarasie. To równie istotna część budynku, na której spędza się przecież sporo czasu w cieplejsze dni. Warto zatem zadbać o tę przestrzeń i zrobić wszystko, by nadać całość miłego klimatu. Stoły i krzesła tarasowe pełnią tu podobną rolę, jak w ogrodzie. Pozwalają na spokojne wypicie kawy, poczytanie lektury czy rozmowę z bliskimi. Całość warto uzupełnić kwiatami doniczkowymi, lampionami, świecznikami. Krzesła tarasowe można również obłożyć miękkimi pokrowcami lub poduszkami.