Skip to content Skip to footer

Wybór prześcieradła – na co zwrócić uwagę?

Prześcieradło ma ogromny wpływ na przebieg snu. Odpowiedni dobór takiego produktu jest zatem niezwykle ważny. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, kupując prześcieradła?

Rodzaj tkaniny

Podstawa to typ materiału. Pod tym względem każdy ma swoje upodobania – jedni decydują się na satynę, inni na jersey, korę czy frotte. Każda z tkanin posiada swoje właściwości, mówiące konsumentom m.in. o trwałości produktu, jego fakturze, wytrzymałości czy sposobie utrzymywania w czystości. Bez wątpienia prawdziwym hitem od bardzo wielu lat są prześcieradła bawełniane. Co je wyróżnia? Wśród zalet najczęściej wymienia się dużą odporność na zniszczenia. Prześcieradło bawełniane to produkt trwały, pozwalający na użytkowanie przez długi czas. Dodatkowo materiał ten zapewnia odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza, dlatego skóra ma szansę dobrze oddychać, nie pocąc się. Miłe dla ciała prześcieradła bawełna bez trudu pierze się w nawet wyższych temperaturach, co pozostaje bez wpływu na stan tkaniny.

Wymiar

Kupując jakikolwiek element pościeli, nie można pominąć jego wymiaru. To, jak duże prześcieradło bawełniane należy wybrać, zależy oczywiście od rozmiaru łóżka lub materaca. Przed zakupem trzeba zatem dokładnie zmierzyć długość i szerokość mebla. Dzięki temu produkt będzie idealnie dostosowany, a jego użytkowanie przyniesie wiele przyjemności. W przypadku wybrania zbyt obszernego lub małego prześcieradła bawełnianego, wypoczynek podczas snu nie będzie tak komfortowy. Warto zatem uważnie czytać opisy produktu umieszczane na opakowaniach lub na stronie www sklepu online.

Prześcieradła bawełna – z gumą czy bez?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu prześcieradła bawełniane dostępne były głównie wersji płachty materiału o określonej wielkości czy kolorze. Dziś producenci starają się wprowadzać dodatkowe możliwości i opcje. Jedną z nich jest gumka wszyta w produkt w taki sposób, aby uniemożliwić przesuwanie się tkaniny po materacu. Dzięki temu prześcieradło bawełniane z gumką nie zwija się ani nie spada się z łóżka, co bardzo poprawia wygodę użytkowania. Do tego łatwo jest je założyć i zdjąć, co dla wielu osób jest dużym atutem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przy zakupie prześcieradeł z gumką szczególnie ważne jest właściwe dobranie odpowiedniego rozmiaru. W przypadku wyboru zbyt małej wersji nie będzie możliwości naciągnięcia tkaniny na materac.