Skip to content Skip to footer

Zalety kasetonów

Kasetony sufitowe tudzież ścienne niegdyś cieszyły się naprawdę sporą popularnością, później jednak wyszły z mody z uwagi na swój dość klasyczny charakter. Obecnie jednak wracają w wielkim stylu! Jakie są zalety współczesnych kasetonów ściennych czy sufitowych?

1) dekoracyjność

Przede wszystkim wyjątkowa jest ich dekoracyjność. Należy bowiem podkreślić, że obecnie kasetony ścienne albo sufitowe produkowane są naprawdę w wielu różnych stylach i wzorach oraz barwach. Warto jeszcze w tym momencie wspomnieć o nowoczesnym wynalazku, jakim są kasetony 3d. Czym one się wyróżniają?

Cóż, jak sama nazwa wskazuje, kasetony 3d wyróżniają się tym, że mają wypukłe wzory. Mogą one przypominać fale, romby czy też nawet przedstawiać kwiaty. Możliwości jest naprawdę wiele w tym zakresie. Warto jednak zaznaczyć, zeże umożliwiają one doskonale wręcz stworzenie czegoś na kształt wypukłej mozaiki.

W tym momencie można jeszcze dodać, że obecnie szczególnie modne jest kładzenie takich kasetonów 3d na część ściany – np. jako wydłużony zagłówek łóżka czy też w obrębie stołu w jadalni. W ten sposób niejako podkreślamy przestrzeń.

2) możliwość izolacji

Warto jeszcze dodać to, że kasetony sufitowe albo ścienne doskonale wręcz pochłaniają wszelkie dźwięki. Oznacza to, że jeśli mamy kłopotliwych pod kątem hałasu sąsiadów albo też chcemy nieco izolować od siebie poszczególne pokoje w domu, to warto rozważyć właśnie montaż kasetonów ściennych albo sufitowych.

Co więcej takie kasetony ścienne czy sufitowe doskonale także chronią przed nagrzewaniem się pokoju latem a wychładzaniem zimą. Mogą z tego powodu dobrze nadawać się na poddasze.

3) ukrycie nierówności ścian i sufitów

Zaletą takich kasetonów sufitowych albo ściennych a przede wszystkim już kasetonów 3d jest to, że pięknie kryją one wszelkie nierówności ścian czy właśnie sufitu. Jeśli zatem wygładzenie ściany byłoby dość kosztownym zabiegiem albo też trwało by to długo, to kasetony są idealnym rozwiązaniem.

4)ochrona ściany i sufitu przed zabrudzeniem

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jednym , bardzo ważnym aspekcie praktycznym kasetonów ściennych oraz sufitowych. Otóż są one w pełni zmywalne. W związku z tym doskonale sprawdzają się one w każdym miejscu w domu, które się łatwo brudzi. Mogą to być właśnie przestrzenie dookoła stołu albo zlewu, kosza, łóżka , w pokoju dzieci itp. Słowem kasetony sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ściana narażona jest na zabrudzenia.

Jak zatem widać, kasetony mają naprawdę sporo zalet- może warto zatem się nad nimi zastanowić ?