Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać kolorową pościel?

O pościeli rzadko myśli się jako o czymś, co dopełnia całościowy wizerunek pokoju. Pod tym względem wybiera się najwyżej narzutę na łóżko, a jest to błędne podejście. Posciel kolorowa ma wiele zalet, może być doskonałym elementem, wystroju wnętrz i pozwolić na zaoszczędzenie czasu przy ścieleniu łóżka.

Estetyka pokoju

Narzuty na łóżko zwykle mają za zadanie sprawić, że wygląda on lepiej – estetyczniej, bardziej uporządkowanie, czasem wprowadzają także dodatkową kolorystykę do pomieszczenia. Mało kto jednak zastanawia się, czy taki sam efekt można uzyskać po prostu przy pomocy poscieli kolorowej.

Tymczasem posciel kolorowa pozwala zadbać o wygląd pomieszczenia równie dobrze i nie musi być tylko koniecznością. Dobrze dobrana pościel kolorowa może być równie piękna, co estetyczne narzuty. Do tego występuje zwykle w znacznie większej liczbie dostępnych wzorów, dzięki czemu łatwiej ją dopasować do ogólnej stylistyki pokoju lub przy jej pomocy zmienić wystrój wnętrza, wprowadzając nowe kolory, bardziej nowoczesny design lub motyw kwiatowy itp. Możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy zastanowić się chwilę nad oczekiwanym rezultatem.

Dobre samopoczucie

Pójście spać w pięknej kolorowej pościeli sprawia większą przyjemność niż w przypadku nudnej jednolicie białej. To szczególnie ważne w przypadku, gdy jesteśmy przez dłuższy czas zmuszeni do przebywania w łóżku – dłuższa choroba, poważniejsza kontuzja. Wtedy szczególnie ważne jest otaczanie się pięknymi przedmiotami i zapewnienie sobie komfortu, a cóż innego może się w tym przypadku lepiej sprawdzić jeśli nie kolorowa pościel? Dzięki niej łatwiej będzie zachować pogodę ducha i nadzieję na rychły powrót do formy.

Kolorowa pościel ma jednak zalety nie tylko w czasie choroby i odpoczynku, ale także wstawania – wygląda ładnie i sama w sobie stanowi ozdobę pokoju. Dzięki temu może pomóc zaoszczędzić czas przy porannym wstawaniu i ścieleniu łózka – wystarczy ją poprawić, bez konieczności zasłaniania narzutami itp. – sama w sobie wystarczająco dobrze wygląda.

Kolory to nie wszystko

Oczywiście wybór kolorystyki i wzorów pościeli to nie wszystko – nawet najestetyczniejsza pościel nie sprawi, że będzie się w niej dobrze spało, jeśli nie będzie wygodna i przyjemna w dotyku. Pod tym względem doskonale sprawdzą się miękkie i delikatne tkaniny, szczególnie naturalne.

Bawełna jest miła w dotyku, trwała, a do tego doskonale przepuszcza powietrze, co sprawia, że jest doskonałym materiałem na kolorową pościel. Można także wybierać tu miedzy typami tkanin – flanela bawełniana jest jeszcze milsza w dotyku, natomiast satynę bawełnianą na poduszkach docenią włosomaniaczki – włosy w trakcie snu na takiej pościeli mniej się niszczą przez mniejsze tarcie.

Pościel koloroawa znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl