Skip to content Skip to footer

Jakie zastosowanie ma linoleum?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się linoleum 2m. Można śmiało powiedzieć, że już ponad sto lat znany jest ten rodzaj wykończenia podłogi. Bez wątpienia jest to estetyczne i praktyczne rozwiązanie. Do tego linoleum jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, a trwałość produktu to zazwyczaj 30 – 40 lat.

Czym jest linoleum?

W sprzedaży dostępnych jest wiele wzorów, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Linoleum 2m najlepiej zakupić u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Linoleum to nie tylko wysoka jakość użytkowa, ale także duża ilość wzorów. W sprzedaży można znaleźć wzory betonu, drewna oraz kamienia. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że linoleum to naturalny materiał, który jest całkowicie bezpieczny dla człowieka. Należy pamiętać, że linoleum wytwarzane jest z mieszaniny oleju lnianego i żywicy naturalnej. Do takiej masy dodaje się mączkę drzewną lub korkową, kalafonię, wapień, a także naturalne pigmenty. Warstwa polimeru zostaje naniesiona na wierz wykładziny. Ma ona przede wszystkim zabezpieczać przed zarysowaniami.

Zalety linoleum

Warto podkreślić, że linoleum to produkt ekologiczny, a także idealny dla inwestorów, którzy szukają do remontu mieszkania podłogi naturalnej. Pochodzenia naturalnego są wszystkie jego komponenty, dlatego można linoleum łatwo utrzymać w czystości. Świetnie sprawdzi się u osób cierpiących na alergię. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że linoleum nie generuje ładunku elektrostatycznego, więc nie przyciąga tak mocno kurzu. Do tego posiada właściwości bakteriostatyczne, więc można mieć pewność, że drobnoustroje nie rozwiną się na powierzchni materiału. Można śmiało powiedzieć, że jest to niezwykle higieniczne rozwiązanie, które jest często stosowane w szpitalach oraz placówkach sanitarnych. Bardzo przyjemne jest również chodzenie po linoleum, ponieważ taka podłoga jest bardzo sprężysta. Teraz już powinieneś wiedzieć, jakie dokładnie zalety ma podłoga wykonana z linoleum.