Skip to content Skip to footer

Biała pościel – idealna do sypialni

Biała pościel od zawsze cieszyła się dużą popularnością. Osoby, które często podróżują, na pewno zauważyły, że w pokojach hotelowych to właśnie pościel w kolorze białym spotkać można najczęściej. Wynika to z kilku konkretnych powodów. Biel daje poczucie sterylności i świeżości. Co warto wiedzieć o białej pościeli i dlaczego jest to dobry wybór?

W jakich aranżacjach sprawdzi się pościel w kolorze białym?

Biała pościel kojarzy się z porządkiem i harmonią. Dlatego w sypialni, w której jest dużo bieli, można znakomicie zrelaksować się i odpocząć. Co ważne, pościel w tym kolorze świetnie sprawdzi się w różnych aranżacjach. Idealnie pasować będzie do sypialni urządzonej w stylu nowoczesnym, loftowym czy rustykalnym. Dodatkowo pościel w kolorze białym bardzo dobrze komponować będzie się z takimi kolorami jak błękit czy szary. Można ją także połączyć z kremowymi dodatkami.

Jakie są zalety białej pościeli?

Pościel w kolorze białym to nie tylko walory estetyczne. Ma ona także kilka praktycznych zalet. Przede wszystkim jest łatwa w czyszczeniu i konserwacji. Jest tak zwłaszcza w przypadku pościeli bawełnianej w tym kolorze. Taka pościel nie jest bowiem podatna na działanie wysokiej temperatury. Warto dodać, że bawełniana biała pościel nie sprawia również problemów w prasowaniu.

Jak dbać o białą pościel?

Aby jednak móc cieszyć się walorami białej pościeli należy o nią właściwie dbać. Jeśli chodzi o jej pranie, to dobrym pomysłem jest robić to z dodatkiem soku z cytryny bądź sody oczyszczonej, która działa jak naturalny środek wybielający. Jeśli ma się do czynienia z pościelą, która już nieco pożółkła, to ten sposób może sprawić, że znów odzyska swój śnieżnobiały wygląd. Pamiętać trzeba również o tym, aby białą pościel prać w wysokiej temperaturze. Powinna ona wynosić minimum 40 stopni. Oczywiście do prania stosować należy wyłącznie preparaty do białego koloru. Nie można także mieszać białej pościeli z rzeczami w innych kolorach. Jeśli chodzi o jej suszenie, to jeśli jest taka możliwość, suszona powinna być na słońcu.

Jak wspomniano, białą pościel spotkać można w większości hoteli. Jednak równie często znajduje ona swoje miejsce w domowych sypialniach. Jej walory estetyczne i zalety praktyczne sprawiają, że cieszy się ona dużą popularnością. Warto zatem zastanowić się nad jej zakupem do własnej sypialni.