Skip to content Skip to footer

Trendy wśród pryszniców

We wszystkich obszarach związanych z wystrojem wnętrz pojawiają się pewne mody i trendy. Podobnie jest w kwestii kabin prysznicowych. Co obecnie jest najpopularniejsze? Na jakie rozwiązania zdecydować się do swojej łazienki? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Modne prysznice prostokątne

Jeszcze kilka lat temu szczytem luksusu i dobrego smaku były kabiny prysznicowe o kształcie półokrągłym. Najczęściej w środku posiadały sporo rozwiązań, dzięki którym można było korzystać na przykład z masażu wodą. W niektórych dostępne były nawet odbiorniki radiowe pozwalające słuchać muzyki podczas kąpieli. Dzisiaj tego typu kabiny najczęściej uważane są za odrobinę tandetne i kiczowate. W modzie jest coś zupełnie innego. Co zatem obecnie jest na czasie? Przeszklone Prysznice prostokątne, które montuje się bez brodzika. To właśnie tego typu kabiny prysznicowe są teraz numerem jeden i pojawiają się w większości współczesnych domów i mieszkań. Trzeba przyznać, że nawiązują do tak lubianej prostoty i minimalizm. Świetnie wpisują się między innymi w łazienki urządzone w stylu skandynawskim, klasycznym, loftowym, nowoczesnym. Tak naprawdę ze względu na to, że przeszklone kabiny bez dodatkowych ozdobników są tak uniwersalne, będą wyglądały doskonale w każdym wnętrzu. Idealnie prezentują się w tak zwanych pokojach kąpielowych. To dosyć rozległe łazienki, na które najczęściej decydują się osoby mieszkające w sporych apartamentach lub domach prywatnych.

Armatura łazienkowa

Prysznice prostokątne są bardzo modne, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że inne elementy wyposażenia kabiny prysznicowej również są teraz bardzo w trendach. Mowa tutaj na przykład o armaturze łazienkowej utrzymanej w kolorze starego złota lub złota szczotkowanego. Trzeba przyznać, że taka armatura prezentuje się naprawdę pięknie. Można wybrać zestawy klasyczne lub podtynkowe. Łazienka z takimi złotymi elementami to kwintesencja klasy i dobrego stylu. Takie wnętrza podobają się współczesnym ludziom.