Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć na temat mebli robionych na wymiar?

We współczesnych sklepach z meblami nie brakuje pięknych projektów mebli kuchennych. Wielu klientów decyduje się jednak na meble robione na wymiar, które perfekcyjnie pasują do ich kuchni. Takie rozwiązanie ma z pewnością bardzo wiele plusów, trzeba jednak nastawić się na zdecydowanie większe koszty oraz dłuższy czas oczekiwania.

Kuchnia na szybko z marketu

Kuchnia kupowana na szybko z marketu to dobre rozwiązanie dla tych osób, którym nie zależy na szykownych i trwałych meblach kuchennych. Tego typu gotowe meble najczęściej nie powalają swoim designem. To najbardziej ekonomiczna opcja na wystrój kuchni, która doskonale sprawdza się na przykład w mieszkaniu na wynajem. Kuchnia kupowana w markecie budowlanym czy sklepie z meblami, to gotowy projekt, którego raczej nie da się dopasować perfekcyjnie do zastanych wymiarów pomieszczenia. To największy minus tego typu gotowych zestawów mebli kuchennych.

Meble kuchenne na wymiar w Poznaniu

Zdecydowanie lepsza opcja to wybór mebli kuchennych robionych na wymiar zgodnie z własnym pomysłem. To rozwiązanie to gwarancja pięknej zabudowy kuchennej, która może być utrzymana w praktycznie każdym stylu. Firmy zajmujące się produkcją mebli na wymiar mają naprawdę wiele wzorów, pomysłów na sposoby wykończenia. Dzięki temu z łatwością uda się zaprojektować swoje wymarzone meble. Czy meble kuchenne na wymiar w Poznaniu mają w ogóle jakieś słabe strony i minusy? Na pewno jedną z największych przeszkód jest po prostu cena takiego rozwiązania. Na meble przygotowane na wymiar trzeba przeznaczyć zdecydowanie więcej niż na te, które zakupi się w zwykłym markecie budowlanym.

Czas oczekiwania na realizację zlecenia

Meble kuchenne na wymiar w Poznaniu to możliwość zaprojektowania swojej własnej kuchni wraz z architektem, która może stać się prawdziwym odzwierciedleniem marzeń. To jednak spory koszt, szczególnie jeżeli do kuchni zamawia się rozległą zabudowę, z wieloma pojemnymi szafami i szafkami. Drugi minus tego rozwiązania to natomiast sam czas oczekiwania na realizację. W przypadku mebli robionych na wymiar, które zamawia się w siedzibie renomowanej firmy, trzeba nastawić się na nawet kilka tygodni oczekiwania na realizację projektu. Warto o tym pamiętać i za wybór swoich mebli do kuchni zabrać się trochę wcześniej. W ten sposób uniknie się nieprzyjemnego przestoju. Zamawianie mebli na ostatnią chwilę właśnie skutkuje tego typu trudnościami.