Skip to content Skip to footer

Czy kabina prysznicowa bez brodzika jest dobrym rozwiązaniem?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kabina prysznicowa bez brodzika jest świetnym rozwiązaniem, które doskonale zda egzamin w zdecydowanej większości łazienek. Warto wiedzieć, że brak konieczności montowania brodzika stwarza ogromne możliwości w kwestii dekoracji, gdzie kabiny prysznicowe będą centralnym punktem całej aranżacji.

Jakie zalety ma kabina prysznicowa bez brodzika?

Należy wiedzieć, że kabina prysznicowa bez brodzika nie tylko będzie prezentowała się elegancko, ale również jest w stanie doskonale skomponować się z najbardziej nowoczesnymi aranżacjami łazienkowymi. Pozwala nie tylko bardzo wygodne wchodzenie, ale również wychodzenie. Ma to istotne znaczenie przede wszystkim w łazienkach, które są użytkowane przez dzieci i osoby starsze.

Ponadto właściwie zaplanowane prysznice bez brodzika są w stanie być bardzo funkcjonalnym elementem wyposażenia łazienek praktycznie w dowolnych rozmiarach. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że wielkość kabiny prysznicowej może być dowolna. Część inwestorów podejmuje decyzję o montażu niewielkich kabin, z kolei inne osoby decydują się na tworzenie przestronnych dwuosobowych pryszniców. Należy mieć świadomość, że możliwości aranżacyjne w tej kwestii będą uzależnione od ograniczeń poszczególnych pomieszczeń.

Odpływ linowy do prysznica bez brodzika

Warto zdawać sobie sprawę, że kabina prysznicowa bez brodzika będzie wymagała od użytkowników zainstalowania właściwego odpływu wody. Obecnie zdecydowanie największym zainteresowaniem klientów cieszą się odpływy podłogowe. Rekomendowane jest również, by instalacja kanalizacyjna przebiegała pod powierzchnią płytek podłogowych.

Należy również wiedzieć, że w szczególnych przypadkach możliwe jest wykonanie odpływu ściennego. Podejście kanalizacyjne powinno w takiej sytuacji zostać zamontowane na ścianie, która będzie przylegała do kabiny. Koniecznie należy przy tym podkreślić, aby podłoga z płytek była wykonana z przynajmniej 2% spadkiem, co pozwoli na odpowiednie odprowadzenie wody prosto do kanalizacji.

Wpust do prysznica bezbrodzikowego

Trzeba mieć świadomość, że praktycznie wszystkie prysznice bez brodzika będą wymagały właściwego montażu wpustu w płytkach. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż ewentualne nieprawidłowości wykonane w tej kwestii mogą przyczynić się do bardzo dużych problemów.

Należy zdawać sobie sprawę, że nieumiejętnie zamontowany, albo źle dobrany syfon prysznicowy czy wpust są w stanie doprowadzić do zalania się dolnej kondygnacji budynku. Rekomendowane jest zatem powierzenie montażu doświadczonym fachowcom. Trzeba również podkreślić, że cena wpustów podłogowych dostępnych na rynku jest bardzo zróżnicowana.