Skip to content Skip to footer

Czy trudno znaleźć działki inwestycyjne na Śląsku?

Wykorzystanie działek inwestycyjnych, zwanych również przemysłowymi oraz usługowymi, jest bardzo szerokie. Mogą przydać się nie tylko firmom, które chcą poszerzyć swoje powierzchnie magazynowe czy produkcyjne, ale również przeciętnemu Kowalskiemu. Sprawdzamy czy trudno znaleźć taką działkę na Śląsku.

Szukamy przez pośrednika

Jedną z opcji jest odwiedzenie biura pośrednictwa nieruchomości, które sprzedaje Działki inwestycyjne na Śląsku. Jeżeli interesuje nas przede wszystkim powierzchnia GOP, to bez problemu będziemy mogli znaleźć biuro, które takimi właśnie nieruchomościami handluje. Wynika to z tego, że na terenie Śląska w ostatnim czasie usunięto mnóstwo starych zabudowań fabrycznych, które nie były już wykorzystywane. Spowodowało to, że na rynku pojawiła się cała masa działek inwestycyjnych, które sprzedawane są właśnie przez pośredników.

Kupujemy samodzielnie

Drugą opcją jest zakup działki inwestycyjnej na Śląsku bezpośrednio, z pominięciem wszelkich pośredników. Dzięki temu kupimy nieruchomość taniej, ponieważ nie będziemy zmuszeni do płacenia prowizji dla biura pośrednictwa. W takiej sytuacji musimy poszukiwania prowadzić na własną rękę. Często na różnych portalach sprzedaży nieruchomości możemy znaleźć działki inwestycyjne na Śląsku, sprzedawane bezpośrednio przez właściciela. Najczęściej jest nim firma, która chce się takiej nieruchomości pozbyć, ale bywa że teren jest sprzedawany przez samorząd lokalny.

Dla kogo działki inwestycyjne?

Tereny poprzemysłowe mogą być przydatne nie tylko dla firm, które chcą wykorzystać je do budowy magazynów lub dodatkowych hal fabrycznych. Mogą przydać się również zwykłemu Kowalskiemu, który po przekształceniu terenu na działkę budowlaną, będzie mógł postawić na niej zwyczajny dom. W tym celu działki inwestycyjne na Śląsku są też często skupowane przez firmy deweloperskie, które po załatwieniu formalności i usunięciu pozostałości zabudowań fabrycznych stawiają w takich miejscach domki jednorodzinne lub też bloki mieszkalne, których w ostatnim czasie pojawia się całe mnóstwo, nie tylko na Śląsku.