Skip to content Skip to footer

Jakie lampy do domu kupić?

Oświetlenie do domu musi być stylowe, ale także praktyczne w codziennym użytkowaniu, dlatego taka decyzja nie może być podejmowana zbyt pochopnie. Lampa górna to podstawa, jednak nie można pominąć oświetlenia dodatkowego, dekoracyjnego, które pełni równie ważną rolę.

Dekoracyjne oświetlenie do domu

Oświetlenie dekoracyjne jest tak samo ważne, jak lampy sufitowe, dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany. Kinkiety dekoracyjne sprawdzą się idealnie, pozwolą na dobre doświetlenie wybranych partii i stref we wnętrzu.

Mogą posłużyć na przykład do oświetlenia obrazów, zdjęć, grafik, ale nie tylko. Dzięki nim można wyodrębnić zakamarki, które po zmroku na pierwszy rzut oka są mało widoczne. Oprócz kinkietów warto zainwestować także w mniejsze oświetlenie na przykład doświetlające blaty, schody czy korytarze, w tym wypadku żarówka g4 sprawdzi się idealnie. Takie źródło światła nie nagrzewa się, a więc jest bezpieczne, poza tym daje jasne, ciepłe światło, które jest bardzo przyjemne dla oka. Oświetlenie LED tj. żarówka g4 jest energooszczędna, co bez wątpienia jest także bardzo dużym atutem takiego rozwiązania. Lampy podłogowe także powinny znaleźć się w ramach oświetlenia dodatkowego. Są one bardzo dobrym rozwiązaniem, z tego względu, że można je dowolne ustawić, nie wymagają montażu, pełnią nie tylko rolę użytkową, ale także dekoracyjną. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele modeli lamp podłogowych, które bez najmniejszych problemów można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i co ważniejsze do aranżacji.

Dlaczego oświetlenie jest tak ważne?

Oświetlenie w domu pełni niezwykle ważną rolę, którą niekiedy jest niedoceniana przez nas. Za pomocą światła można dowolnie kreować przestrzeń, chować kąty, którymi nie chcemy się chwalić oraz wyodrębniać zakamarki niewidoczne po zmroku. Ważne jest to, aby wybrać też odpowiednią moc i barwę światła, żarówka g4 sprawdzi się świetnie do oświetlenia małego, dodatkowego, większe modele na przykład e14 to dobry wybór do kinkietów albo lamp podłogowych.