Skip to content Skip to footer

Czym kierować się przy wybieraniu typu domku ogrodowego?

Do najpopularniejszych materiałów stosowanych do wykonywania domków ogrodowych zalicza się drewno. Najprostsze konstrukcje domków nie wymagają stosowania wysokiej jakości drewna, co pozwala decydować się na tanią sosnę.

Drewniane domki

Decydując się na domek ogrodowy wykonany z drewna, można wybierać bardzo różne rodzaj drewna, które mogą być wykorzystane do wykonania obiektu. Decydować można się na tańsze i przeciętnej jakości drewno sosnowe, jak też postawić na bardzo wysokiej jakości drewno świerkowe.

Drewno wyższej jakości często znacznie lepiej się prezentuje. Jednak nie zawsze trzeba decydować się na stylowe domki ogrodowe. Często można postawić na niższej jakości drewno. Wykonuje się z niego proste domki. Można je zabezpieczyć za pomocą specjalistycznych farb przeznaczonych właśnie do malowania tego typu obiektów.

Domki wykonane z metalu

Jeśli nie zależy nam na estetycznie prezentujących się domkach w ogrodzie wówczas można postawić na te wykonane z metalu. Takie domki oferują:
– funkcjonalność,
– trwałość,
– wygodę użytkowania. Wybierając domek ogrodowy wykonany z metalu niezbędne jest zwrócenie uwagi na jakość blachy, z której jest zrobiony. Niskiej jakości tworzywa będą bardzo intensywnie się nagrzewać w słoneczne dni. Zatem w środku domku będzie panowała bardzo wysoka temperatura. Warto z tego powodu po pierwsze postawić na zabezpieczone przed nadmiernym nagrzewaniem tworzywa, jak też postawić domek w zaciemnionym miejscu, jeśli tylko jest to możliwe.

Domki wykonane z plastiku

Na rynku gotowych domków ogrodowych można znaleźć również takie, które wykonane są z plastiku. Tego typu konstrukcje są przede wszystkim łatwe w utrzymaniu. Dodatkowo są bardzo praktyczne, gdyż nie trzeba przy nich wykonywać impregnowania czy odnawiania. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że podobnie jak metalowe wykonane z plastiku domki nie prezentują się estetycznie. To rozwiązanie przede wszystkim dla osób szukających funkcjonalnych, prostych i tanich konstrukcji.

Wybierając domki ogrodowe z plastiku trzeba zwrócić uwagę na jakość wykorzystanego materiału. Będzie on bezpośrednio wpływał na czas użytkowania domku, podczas którego domek nie będzie blaknął pod wpływem działania promieni słonecznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw