Skip to content Skip to footer

Czym się kierować przy zakupie firan?

Okna to bardzo ważny element każdego wnętrza. Zapewniają kontakt ze światem wewnętrznym i są źródłem światła. Chcąc stworzyć przytulną, przyjemną dla oka przestrzeń, warto zadbać o ich odpowiednią oprawę, wieszając w oknach stylowe, dopasowane do charakteru mieszkania firany. Jak je wybrać? Kiedy warto postawić na gotowe firanki?

Jaką rolę we wnętrzu pełnią firany?

Urządzając mieszkanie, należy szczególną uwagę zwracać na elementy dekoracyjne. To one tworzą wnętrze i nadają mu jedyny w swoim rodzaju klimat. Ocieplają je, dodają przytulności, sprawiają, że w pomieszczeniu zaczyna panować przyjemna, rodzinna atmosfera. Szczególną ozdobą są wszelkiego rodzaju tekstylia – także te wieszane w oknach. Firany nie tylko osłaniają przed wścibskimi spojrzeniami i zapewniają poczucie intymności, ale też czynią mieszkanie bardziej przytulnym. Sprawiają, że okno zyskuje elegancką oprawę, a wnętrze nabiera klasy.

Firany gotowe – szybka metamorfoza pomieszczenia

Wystarczą dobrze dopasowane do charakteru pomieszczenia firany, żeby to zmieniło się nie do poznania. Wybierając firanki, trzeba dopasować ich długość i szerokość do wymiarów okna – te muszą być większe niż oprawa okienna, by efekt był naturalny. Ważna jest także tkanina – delikatne, lejące się materiały zapewnią dużą ilość światła, będą wyglądać lekko i naturalnie, grubsze firany kojarzą się z wnętrzami klasycznymi, zwłaszcza w wersji z wzorami czy koronką.Bardzo dobrym pomysłem na szybką przemianę wnętrza są firany gotowe. Te są gotowe do zawieszenia i gwarantują natychmiastowy efekt. Występują w wielu rozmiarach, grubościach i wzorach, dzięki czemu pasują do większości okien i wnętrz. Zaletą firan gotowych jest także niska cena oraz brak konieczności korzystania z usług krawcowej czy samodzielnego obszywania materiału.

Gdzie kupić eleganckie gotowe firany?

Firany gotowe to produkt cieszący się dużym zainteresowaniem. Można kupić je w większości sklepów z tekstyliami, a także w sklepach z akcesoriami do domów i mieszkań. Sporą ofertą mogą pochwalić się sklepy internetowe z firanami. Wybierając idealne firanki, trzeba zwrócić uwagę na rozmiar. Firana powinna być dłuższa niż okno i znacznie szersza, aby uzyskać ładne marszczenia. Na szczęście wybór jest tak duży, że gotowe firanki pasują do większości okien w polskich domach.

Firany gotowe znajdziesz w Vege Home.