Skip to content Skip to footer

Jak wybrać krzesła dostosowane do naszych potrzeb?

Meble, którymi się otaczamy mają bezpośredni wpływ na komfort, a nawet nasze zdrowie. Odpowiednia pozycja za stołem jest bardzo ważna, aby spożywanie posiłków było przyjemne, a nasz kręgosłup przy tym nie cierpiał. Zapewne niewielu z nas zastanawia się nad tym podczas wyboru krzeseł do jadalni, nie zdając sobie sprawy z tego, że to bardzo ważne zadanie. Pozostałą po posiłku część dnia często spędzamy w ulubionym fotelu. By czas w nim spędzony był dla nas odpoczynkiem, również i jego wybór musi być odpowiednio przemyślany. Aby ułatwić sobie zakup odpowiednich krzeseł i foteli warto zapoznać się z kilkoma istotnymi wskazówkami.

Przetestuj krzesło na sobie

Jeśli tylko masz możliwość, usiądź na krześle lub fotelu i sprawdź, jak się w nim czujesz. Jeśli będzie niewygodne prawdopodobnie poczujesz to od razu. Każdy sklep z krzesłami i fotelami powinien dopuszczać możliwość przetestowania ich osobiście. W końcu to dość kosztowny zakup, więc chęć dokładnego wypróbowania produktu nie powinna nikogo dziwić.

Nieco teorii

Jedno standardowe krzesło zajmuje około 60cm szerokości. W związku z tym musimy obliczyć na jaką liczbę krzeseł pozwala obwód naszego stołu. Jeśli chodzi o wymiary samych krzeseł to istotna jest odległość siedziska od podłogi. Optymalna wysokość to 45 – 49cm. Ważna jest również wysokość oparcia. Powinna pozwolić na wygodne ułożenie naszych pleców na całej długości. Nie należy jednak wybierać zbyt wysokich krzeseł, ponieważ wówczas wizualnie przytłoczą stół, co nie będzie wyglądało korzystnie. Wybierając fotel na pierwszym miejscu powinniśmy postawić nasze subiektywne odczucie komfortu. Sklep z fotelami z bogatą ofertą pozwoli nam na wybór idealnego produktu dla nas.

Materiał wykonania

Do tradycyjnych pomieszczeń wybierzmy drewno. Jego ponadczasowość sprawia, że bez trudu dobierzemy odpowiednie krzesła do wystroju naszej jadalni. Do nowoczesnych mieszkań możemy wybrać krzesła z tworzyw sztucznych. Są lekkie, tańsze niż drewno oraz odporne na uszkodzenia. Jeśli chodzi o materiał obicia, najpopularniejsze są krzesła tapicerowane, jednak ich wadą jest trudne utrzymanie czystości. Klasyczne i eleganckie są krzesła ze skórzanymi elementami. Niestety ich ceny są dość wysokie. Aby posiadać idealne krzesła, warto zdecydować się na ich indywidualną konfigurację. Krzesła na zamówienie zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.