Skip to content Skip to footer

Designerskie meble a style aranżacji wnętrz

Posiadanie ładnego, stylowego mieszkania to marzenie wielu z nas. Dom to bowiem miejsce odpoczynku, relaksu. Słowem – miejsce, w którym w pełni możemy być sobą. Dlatego też chcemy, aby nasze mieszkanie odzwierciedlało to, kim jesteśmy, co lubimy, jakie są nasze marzenia i plany i co jest dla na ważne. Lecz pojawia się w tym momencie pewne pytanie – w jaki sposób tego dokonać?

Designerskie meble – symbol XXI wieku

Otóż idealnym wyborem będzie zastosowanie w mieszkaniu mebli designerskich. Jakie to są meble i kiedy możemy ich użyć do budowania atmosfery wnętrza? Przede wszystkim na wstępie należy powiedzieć, że często nie zdajemy sobie sprawy, jak dużą rolę pełnią meble. Co więcej – źle pojmujemy designerskie meble. Kojarzą się one nam bez mała z wyposażeniem statku kosmicznego. Tymczasem zazwyczaj są to po prostu meble o bardzo ciekawym kształcie, nadające się do zastosowania w przeróżnych stylach aranżacji wnętrz, budujące w znakomity sposób styl wnętrza oraz podkreślające charakter gospodarza. W jakich stylach świetnie się one sprawdzają?

Nowoczesne meble w klasycznych pomieszczeniach

Do klasycznych stylów aranżacji wnętrz zaliczyć możemy bez wątpienia styl toskański, prowansalski oraz angielski. W stylu toskańskim – pełnym ceramiki, ciepłych barw ochry i żółci oraz terakoty, designerskie meble pomogą podkreślić ten pełen ciepła urok mieszkania. Prowansalski styl znakomicie uzupełni starodawny stół uzupełniony nowoczesną funkcjonalnością, zaś do angielskiego stylu wpasują się na pewno współczesne kominki.

Designerskie meble w służbie elegancji

Jednak swój niezwykły urok designerskie meble pokażą na pewno w bardziej eleganckich stylach, jak w stylu francuskim klasycznym czy industrialnym. Tu fantazyjne kształty, nieszablonowe rozwiązania będą ozdobą każdego mieszkania.

Nowoczesne wnętrza

Oczywiście nie należy także zapominać, że designerskie meble znakomicie wpasują się we współczesne wnętrza – proste, eleganckie, nieraz bazujące na geometrii albo zderzeniu dwóch kolorów ze sobą. Warto w tym momencie podkreślić, że takie meble dobrze również sprawdzą się jako ozdoby do dziecięcych pokojów.

Designerskie oświetlenie

Warto jeszcze dodać, że bardzo często zapominamy dzisiaj o wartości oświetlenia. Otóż to właśnie ono często buduje atmosferę. Co więcej – za jego pomocą możemy powiększać i pomniejszać optycznie mieszkanie oraz podkreślać jego najpiękniejsze miejsca czy najważniejsze przedmioty. Nowoczesne, designerskie oświetlenie swoim bogactwem form, stylów i kształtów pozwoli na zbudowanie atmosfery w każdym domu.