Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto kupić dziecku lampkę nocną?

Elementy wyposażenia dziecięcego pokoju mogą przyjmować naprawdę wiele różnych postaci. Może to być nie tylko łóżeczko, zabawki czy też biurko, lecz również co bardzo ważne, odpowiednia lampa dziecięca. Z jakiego powodu lampki są tak ważne i dlaczego warto je kupować? Jakie mogą mieć dokładnie zastosowania?

Lampka do nauki

Jedną z najważniejszych funkcji, którą mogą spełniać lampy dziecięce, jest umożliwienie maluchowi naukę lub też zabawę. Trudno bowiem sobie wyobrazić, aby siedziało ono przy biurku i odrabiało lekcje lub też poświęcało się swojemu hobby, bez odpowiedniego oświetlenia przestrzeni biurkowej.

Przy pomocy klasycznej lampy wiszącej nie jest to możliwe, lecz jeśli użyje się małej lampki dziecięcej, można punktowo doświetlić każdą przestrzeń. Wpłynie to nie tylko na komfort pracy lub zabawy przy biurku, lecz również na zdrowie dziecka i ochronę jego wzroku.

Lampa przy łóżku

Kolejnym bardzo ważnym zadaniem, które muszą realizować lampy dziecięce, to zwalczanie dziecięcego strachu. Często bowiem zdarza się także to, że dziecko ma np. trudność z uśnięciem, ponieważ boi się ciemności. Stojąca obok łóżeczka delikatna lampka będzie w stanie ten problem zniwelować. Co jednak bardzo istotne, powinno się taką lampkę wybierać z oświetleniem o regulowanej mocy, dzięki czemu będzie ona w stanie świecić nieco mocniej, jak i słabiej, aby można jej było używać w środku nocy.

Inną bardzo ważną zaletą płynącą z lampki dziecięcej, która stoi przy łóżku, jest umożliwienie maluchowi czytania. Bardzo często dorośli, lecz również i dzieci, lubią przed snem w łóżku poczytać książkę. Dobra lampka jest w stanie to umożliwić.

Lampka z czujnikiem ruchu

Ostatnim bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o lampy dziecięce, jest wersja dla niemowlaków z czujnikiem ruchu. Jest to bardzo ciekawy pomysł, który z pewnością przyczyni się do lepszej opieki nad maluchem. Na czym polega?

Lampka tego typu zapalać się będzie w sytuacji, gdy wykryje ruch, dlatego też z łatwością będzie można wykryć, gdy dziecko się przebudzi, ponieważ zapali się wtedy delikatne światło lampki.