Skip to content Skip to footer

Czy pościel wpływa na sen?

Podczas snu całe nasze ciało się regeneruje, nabywamy energii do działania na nadchodzący dzień, nasz umysł się uspokaja, a mięśnie rozluźniają. Aby zapewnić sobie komfortowy sen, powinniśmy wybrać odpowiednią pościel oraz dopasować poszewki pod własne upodobania.

Co można znaleźć w sklepie z pościelą?

Sklep z pościelami oferuje szeroki wybór kołder i poduszek. Dostępne są między innymi tradycyjne kołdry wykonane z pierza lub wełny, które ciepło otulą ciało podczas zimowych wieczorów.

Na ciepłe, letnie noce przeznaczone są kołdry jedwabne lub z bambusa. Zapewniają one dostateczną ilość ciepła, ale jednocześnie nie doprowadzają do nadmiernego pocenia się ciała.

Bardzo popularne ostatnimi czasy stały się kołdry sensoryczne. Są one odpowiednio dociążone, a ich waga dopasowywana jest pod preferencje użytkownika oraz jego gabaryty. Spanie pod kołdrą obciążeniową prowadzi do uspokojenia układu nerwowego, redukcji napięcia, a w efekcie – do ogólnej poprawy jakości snu.

Czy wybór poszewki jest ważny?

Sklep z pościelą oferuje szeroką gamę kolorów i motywów na poszewkach. Niektóre materiały są tak ładne, że są same w sobie ozdobą. Nie potrzeba wówczas dodatkowej kapy na łóżko, by wnętrze pokoju wyglądało spektakularnie.

Choć mogłoby się wydawać, że wybór poszewki nie jest aż tak istotny, to jednak to, czy śpimy pod ładną kołdrą wpływa na jakość naszego snu. W momencie kiedy poszewka kolorystycznie zgrywa się z całą sypialnią, mamy poczucie harmonii i dopełnienia, co prowadzi do wyciszenia organizmu przed snem i lepszego samopoczucia.

Najmodniejsze wzory.

Sklep z pościelami oferuje najróżniejsze wzory i fasony poszewek na pościel. Bardzo modne stały się roślinne motywy, które zawierają nadrukowane sporej wielkości liście, przykładowo monstery. Innym rodzajem kwiecistych poszewek są materiały przyozdobione drobnymi stokrotkami lub różyczkami. Wszystko prezentuje się naprawdę elegancko i wprawia użytkownika w dobry nastrój.

W sklepie z pościelą można znaleźć również pasiaste poszewki, które są prawie tak samo modne jak te z kwiecistymi motywami. Są bardzo uniwersalne, dlatego dopasują się do każdego wnętrza i wystroju.

W podobnym stylu wykonane są również poszewki z geometrycznym nadrukiem. Przykładowo, sklep z pościelą oferuje kołdrę przyozdobioną prostokątami o różnych wielkościach bądź poszewki z nadrukowanymi wszystkimi podstawowymi figurami geometrycznymi. To, na jaką poszewkę się w rezultacie zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas i naszej wizji.