Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto mieć w biurze ściankę akustyczną?

Instalowane w biurach ścianki akustyczne mogą mieć dowolną postać. Ich najczęściej spotykaną odmianą są niewielkie, wykonane z tworzywa sztucznego struktury, które umieszczone są tuż przy biurkach pracowników. Duże, szklane ścianki są już zdecydowanie bardziej rozbudowane, gdyż tworzą one ogromną, skutecznie tłumiącą dźwięk płaszczyznę.

Prywatność rozmów

Biuro dużej firmy to miejsce, do którego nie wszyscy powinni mieć dostęp. Mowa tu zwłaszcza o biurach należących do managerów, dyrektorów lub członków zarządu. Obecność ścianek akustycznych sprawia, że mogą oni prowadzić poufne rozmowy ze swymi najbliższymi współpracownikami i to bez obaw, że tajemnice firmy mogłyby zostać ujawnione.

Trzeba też pamiętać, że zamknięta przestrzeń wiąże się również z pewnym komfortem psychicznym. Nie dość, że jest ona podświadomie traktowana jako swoisty azyl, to jeszcze w jej wnętrzu jest cicho i przytulnie. Mało tego! Jeśli ścianka akustyczna jest wykonana ze szkła, to nie przytłacza ona aranżacyjnie całego wnętrza.

Komfort pracy

Duże ścianki akustyczne potrafią wyeliminować nawet 90 – 99 procent wszystkich dochodzących z zewnątrz odgłosów. Dla większości osób praca w ciszy jest nie tylko komfortowa, ale też i dużo wydajniejsza. Trudno redagować tekst, kod programu lub nowe hasło reklamowe, jeśli dookoła wszystko huczy i kipi.

Co ważne, zjawisko to dotyczy zarówno zwykłych, szarych pracowników, jak i tzw. kadry zarządzającej. I jedni i drudzy potrzebują spokoju, ciszy i komfortu pracy. Jeśli tego nie ma, to do ich działań wkrada się chaos i brak profesjonalizmu, który może się przełożyć na poważne straty w firmie.

Własny mikroklimat pracy

Jeśli wyciszone za pomocą ścianek akustycznych biuro należy do np. pracownika wysokiej rangi, to może on – jeśli polityka firmy na to pozwoli – stworzyć w swoim biurze wyjątkowe miejsce. Ulubiona, stymulująca do pracy muzyka i komfort spokojnego podejmowania decyzji sprawią, że praca w takim miejscu będzie przyjemnością.

Podsumowując, duże i w całości przeszklone ścianki akustyczne to świetny sposób na wyciszenie biura. Dzięki temu można w nim wygodnie pracować, prowadzić poufne rozmowy, a także spotykać się z najważniejszymi współpracownikami, od których decyzji będzie zależeć przyszłość firmy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.