Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto sięgnąć po żarówki LED?

Żarówki LED są obecne na naszym rynku już od wielu lat. Ich początkowe wysokie ceny znacznie spadły, co sprawia, że większość osób bez problemu może zastąpić nimi tradycyjne żarówki w domu. Jeśli ciągle nie wiesz, jakie płyną z tego korzyści, przeczytaj nasz artykuł.

Żarówki LED – dobre dla środowiska i kieszeni

Zarówno produkcja, jak i eksploatacja oraz recycling żarówek LED to procesy, które nie obciążają środowiska tak bardzo, jak to się dzieje w przypadku typowych żarówek.

Co więcej, standardowe żarówki LED (najczęstsze gwinty E27 i żarówki E14) pasują wszędzie, ale zużywają się bardzo wolno. Nawet kupno żarówki LED po wysokiej cenie w efekcie przyniesie spore oszczędności – ale jak wspomnieliśmy, ich ceny są obecnie bardzo przystępne.

Standardowe gwinty – żadnych problemów z wymianą

Na rynku znajdziemy żarówki LED, które bez problemu wkręcimy do typowych lamp. Nie będzie konieczności wymiany lampy – wystarczy tylko umiejętnie dobrać wymaganą w danym pomieszczeniu moc światła.

Żarówki e14 o mniejszym gwincie pasują na ogół do lampek nocnych, bocznych i nowoczesnych. Natomiast w przypadku dużych lamp oraz żyrandoli musimy na ogół kupić LEDy o gwincie E27.

Niebanalne wzory – niezwykłe żarówki są w modzie!

Nieważne, jakiego typu lampę posiadamy – z łatwością dokupimy do niej interesującą żarówkę E14. Wśród tego typu żarówek LED znajdziemy sporo oryginalnych designów, która nadają się idealnie, by ożywić nieco pomieszczenie.

Żarówka w kształcie kuli albo płomienia świecy? te i wiele innych nowoczesnych LEDów znajdziemy obecnie w każdym dobrym sklepie.