Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje remont domu?

Bez względu na to, czy mieszkamy w niewielkim mieszkanku, czy też w przestrzennym domu – od czasu do czasu każde wnętrza wymagają zmiany i gruntownego odświeżenia. Wiele osób idąc z aktualnymi trendami, chce mieć rozwiązania w swoich pomieszczeniach takie jak polecają projektancki, dekoratorzy oraz znane magazyny wnętrzarskie.

Ile będzie kosztował nas taki remont? Jaki jest aktualny cennik usług remontowych na Śląsku?

Cennik usług remontowych na Śląsku

Cennik usług remontowych na Śląsku wypada całkiem korzystnie w porównaniu z innymi regionami w Polsce. Ślązacy to najczęściej bardzo solidne i porządne ekipy, które słyną z dokładności, precyzji, nowoczesnych rozwiązań oraz fachowej roboty. Wybierając taką ekipę można mieć pewność, iż prace w naszym domu zostanę wykonane na najwyższym poziomie. Oczywiście, również ceny często są stosowne do wykonywanej pracy. I tak np.: za gładź gipsową klient zapłaci w przedziale od 29,14 do 33,11 zł za m2. Malowanie ścian i sufitów farbą kupioną przez klienta trzy razy kosztuje od około 11,20 zł do 13,86 zł za m2. Wykonanie ścianek działkowych to wydatek od 52 do nawet 60 zł. A układanie płytek na ścianie w kuchni lub w łazience to koszt od 70 do 78 zł (w zależności od rozmiaru płytek os sposobu ich układania).

Jakość ponad wszystko

Oczywiście na rynku można znaleźć firmy, które oferują znacznie niższe ceny w szybkim terminie. Jednak warto się dobrze zastanowić, na jakiej pracy zależy nam najbardziej: czy na pracy profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą co robią oraz w trudnych sytuacjach podpowiedzą nam i posłużą poradą, czy też wybierzemy osoby, które dopiero się uczą i nie zawsze wykonają wszystko zgodnie z naszym życzeniem. Warto pamiętać, że te najlepsze i najsolidniejsze ekipy mają zawsze dużo pracy i dość długie terminy oczekiwania. Jednak zdecydowanie warto postawić na takich fachowców, dzięki którym nasz remont przebiegnie szybko i sprawnie – w bardzo miłej atmosferze.

Jak wynika z powyższego, ceny usług remontowych w ostatnim czasie znacznie podrożały. Jednak osoby, które planują kompleksowe remonty i mają sporo prac do wykonania w określonym miejscu – zawsze mogą negocjować ceny oraz ustalić, iż niektóre prace będą zrobione w dużo korzystniejszej cenie. To ważne, gdyż prawie podczas każdego remontu pojawiają się sytuacje nieprzewidziane, w których fachowość i profesjonalizm wybranej przez nas ekipy remontowej jest niezastąpiona. Wie o tym doskonale każdy, kto choć raz zmagał się z remontem swojego domu lub mieszkania.