Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

Osobom, które nie mają czasu lub chęci na sprzątanie swojego mieszkania rekomendowane jest zdecydowanie się na specjalistyczną usługę wykonywaną przez firmy sprzątające. Można także wybrać osoby działające we wspomnianej branży, jako „wolni strzelcy”. Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

Od czego dokładnie będzie zależała wysokość stawki?

Warto mieć świadomość, że na cenę usług porządkowych wpływa kilka istotnych czynników. Należy do nich koniecznie zaliczyć: wielkość mieszkania, wielkość miasta, stopień zabrudzenia mieszkania, dostęp do środków czystości, a także rodzaj usługi.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku można także spotkać się z ofertami polegającymi na sprzątaniu w abonamencie. Cena w takim przypadku może wynosić np. 250 złotych miesięcznie. Klient, który zdecyduje się na takie rozwiązanie otrzyma zakres usługi, a także częstotliwość jej wykonywania.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania kompleksowo?

W zdecydowanej większości przypadków stawki podawane przez poszczególne firmy uzależnione są od powierzchni, która ma zostać wyczyszczona. Z kolei w koszt wykonania takiej usługi będzie wchodzić: mycie luster i kaloryferów, odkurzanie oraz mycie podłóg, mycie kuchni, ścieranie kurzu z mebli, a także mycie łazienki i całej armatury.

Warto mieć świadomość, że kompleksowe wyczyszczenie mieszkania o powierzchni do 50 m2 będzie wynosiło około 85 złotych. Jeżeli jednak powierzchni będzie liczyła od 50 do 129 m2 należy spodziewać się za wykonaną usługę kwoty w granicach 100 złotych. Z kolei osoby posiadające mieszkania powyżej 150 m2 muszą liczyć się z wydaniem 200 złotych. Bardzo często można także zdecydować się na cenę za godzinę.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkań w poszczególnych miastach?

Ludzie bardzo często zastanawiają się ile dokładnie kosztuje sprzątanie mieszkania w określonych miastach. W Warszawie za posprzątanie mieszkania dwupokojowego trzeba zapłacić od 220 do 250 złotych. Z kolei kompleksowe sprzątanie większego mieszkania w stolicy Polski wynosi od 250 do 350 złotych.

Osoby zainteresowane zleceniem sprzątania mieszkania we Wrocławiu nie mogą liczyć na znacznie niższe ceny. Koszt posprzątania mniejszego mieszkania wynosi od 200 do 230 złotych, a większego od 230 do 320 złotych.

Z największych miast w Polsce zdecydowanie najtaniej jest w Szczecinie. Posprzątanie dwupokojowego mieszkania kosztuje bowiem od 70 do 120 złotych, z kolei większego od 120 do 200 złotych. Oczywiście osoby prywatne są w stanie wykonać omawianą usługę za niższą kwotę niż firma sprzątająca.