Skip to content Skip to footer

Jak nauczyć się tapetowania?

Tapetowanie pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnie wyglądających ścian z efektownymi wzorami. Jak nauczyć się tapetowania, aby samemu wykonać taką dekorację w swoim domu?

Samodzielne tapetowanie

Wbrew pozorom, samodzielne kładzenie tapet wcale nie jest bardzo skomplikowane, lecz wymaga ono zdobycia wiedzy i posiadania odpowiednich produktów pod ręką. Zatem jak położyć tapety, by wyglądały dobrze?

Przede wszystkim trzeba będzie nauczyć się tapetowania, a następnie trzeba będzie zakupić odpowiednią tapetę dopasowaną do wnętrza oraz zebrać właściwe narzędzia.

Nauka tapetowania ścian

Aby dowiedzieć się, jak położyć tapetę, należy przede wszystkim zobaczyć, jak się to robi. Właśnie dlatego bardzo pomocne będą dostępne w internecie filmiki, które pokazują, jak krok po kroku wykonać tapetowanie.

Informacje o tym, jak położyć tapety, można znaleźć między innymi:
– w serwisach z filmikami
– na stronach poświęconych wykończeniu wnętrz
– na stronach producentów tapet

Produkty do kładzenia tapet

Przede wszystkim do kładzenia tapet potrzebne będą odpowiednie tapety, na przykład papierowe lub flizelinowe. Warto dobrać je do warunków w pomieszczeniu, w którym mają być one zastosowane.

Poza tym do klejenia tapet konieczne będzie zakupienie innych produktów. Jak położyć tapetę? Trzeba mieć klej, pędzel do kleju, wałek do wygładzania tapety, a także drabinkę i akcesoria pomiarowe – miarkę, ołówek, poziomicę. Przyda się również śrubokręt, którym można odkręcić wyłączniki, gniazdka, listwy, by estetycznie położyć tapety.