Skip to content Skip to footer

Jak wybrać idealne krzesła barowe do kuchni?

Wysokie krzesła, czyli tak zwane hokery to element wyposażenia, który jeszcze do niedawna kojarzył się tylko i wyłącznie z wystrojem pubów oraz restauracji. Co ciekawe, wysokie krzesła barowe do kuchni od kilku sezonów z powodzeniem są wykorzystywane w aranżacji domów i mieszkań utrzymanych w stylu nowoczesnym, jak i tym bardziej tradycyjnym. Mnogość dostępnych na rynku modeli umożliwia bowiem znaleźć krzesło barowe do kuchni pasujące idealnie do niemal danej przestrzeni.

Krzesła barowe do kuchni – czym kierować się podczas wyboru?

Jak wspomniano powyżej, krzesło barowe do kuchni to coraz bardziej powszechny element wyposażenia mieszkań i domów. Takie stołki barowe do kuchni stanowią bowiem ciekawą alternatywę dla tradycyjnych krzeseł oraz taboretów. Muszą jednak one spełniać kilka podstawowych warunków, w tym zapewniać wygodę siedzenia, pasować do aranżacji wnętrza oraz cechować się dużą trwałością.

Krzesła barowe do kuchni – komfort użytkowania

Stołki barowe do kuchni muszą zapewniać wygodne siedzenie. Optymalna wielkość siedziska ma wymiary nie mniejsze niż 40 x 40 centymetrów. Ponadto, aby sąsiadujące ze sobą osoby mogły swobodnie zajmować miejsce przy stole, każda z nich powinna dysponować szerokością co najmniej 60 centymetrów. Podczas wyboru krzeseł warto zwrócić uwagę na to, że w ich przypadku istotny jest nie tylko optymalny kształt i wielkość siedziska krzesła, ale również jego wysokość oraz poziom blatu kuchennego. Warto bowiem pamiętać o tym, że równica pomiędzy wysokością blatu, a wysokością siedziska powinna wynosić od dwudziestu do trzydziestu centymetrów. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są zatem krzesła barowe do kuchni z możliwością regulacji ich wysokości. Dzięki temu zarówno osoby wysokie, jak i niskie mogą zajmować wygodną pozycję do siedzenia.

Krzesła barowe do kuchni – aranżacja wnętrza

Stołki barowe do kuchni poza oczywistą funkcją użytkową, powinny cechować się również estetycznym wyglądem. Ich kształt oraz rodzaj wykończenia powinien zatem dobrze korespondować ze stylistyką danego wnętrza. W przypadku pomieszczeń klastycznych i utrzymanych w stylu skandynawskim doskonałym rozwiązaniem będą stołki barowe kuchenne wykonane z drewna, natomiast w przypadku wnętrz industrialnych warto wybrać krzesła barowe kuchenne wykonane ze skóry i metalu. Co ciekawe, wysokie krzesła barowe z pikowaną tapicerką pasują nawet do stylu glamour.

Krzesła barowe do kuchni – trwałość

Na trwałość danego krzesła wypływa rodzaj materiału, z którego zostało oo wykonane oraz precyzyjne spasowanie poszczególnych elementów. Krzesło barowe do kuchni powinno być zatem stabilne oraz zrobione z wysokogatunkowych materiałów.