Skip to content Skip to footer

Kołdra z atestem wybawieniem dla alergika

Któż z nas, spędzając wakacje u babci na wsi, nie budził się rano pod pierzyną zlany potem? Wszyscy doskonale pamiętamy charakterystyczny różowy wór wypełniony piórami, których lotki wbijały się podczas snu tu i ówdzie. Choć wspominamy to z sentymentem, trzeba przyznać, że obecne kołdry zapewniają bardziej komfortowy odpoczynek, zwłaszcza jeśli ktoś zmaga się z alergią.

Nieproszeni gościem, czyli kurz i roztocza

Nasze sypialnie, przytulne i ciepłe stwarzają idealne warunki do odpoczynku dla nas samych, ale równocześnie dla naszych mikroskopijnych współlokatorów, czyli roztoczy. Te wprost rozsmakowują się w ludzkim martwym naskórku, stając się przy tym jednym z popularniejszych alergenów. W Polsce problem ten jest o tyle duży, że już ponad 30 % populacji musi zaopatrywać się w kołdry antyalergiczne, by móc komfortowo odpoczywać we własnym domu. Jeśli dokucza ci nawracający nieżyt nosa, domownicy alarmują, że podczas snu kichasz lub kaszlesz, a rano budzisz się z bólem głowy, koniecznie się zbadaj, bo być może także należysz do tej mało zaszczytnej grupy.

Spokojnie, alergia to nie wyrok

Częstsze sprzątanie i wymiana bielizny pościelowej, wietrzenie sypialni, a także zakup kołdry antyalergicznej, w dużej mierze poprawiają komfort życia i snu osoby uczulonej na kurz oraz roztocza. Czasami, by poczuć ulgę wystarczy pozbyć się z sypialni tradycyjnej pierzyny. Dla alergika wybór specjalnego syntetycznego wypełnienia silikonowego, albo lateksowego, zamkniętego w bambusowej lub jedwabnej poszewce, okaże się znacznie lepszy niż spanie pod popularnym gęsim puchem. Kołdra antyalergiczna ma to do siebie, że jest lekka i przewiewna, niweluje nocne pocenie się, przez co znacznie ogranicza warunki rozwojowe dla alergenu, a nam zapewnia komfortowy sen.

Alergiku, nie oszczędzaj na jakości!

Dobra kołdra antyalergiczna jest obowiązkowym elementem wyposażenia sypialni osoby uczulonej na kurz i roztocza. Choć jej zakup wiąże się z większą inwestycją niż tradycyjna pościel, to starannie wyprodukowana w Polsce, posłuży nawet kilkanaście lat. Kołdry z atestami cechują się niezwykle wysoką wytrzymałością, wszakże są przystosowane do częstego prania w wysokich temperaturach. Dzięki gęstemu obszyciu i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów wypełnienie zachowuje swoją strukturę i nie przesuwa się nawet po intensywnym wirowaniu.