Skip to content Skip to footer

Jak wybrać pościel, która zaczaruje sny?

Pościel bawełniana czy satynowa? Poszewka na poduszkę z lnu czy może z bambusa? Takie pytania zadajemy sobie poszukując wygodnej, eleganckiej i funkcjonalnej pościeli. Jaka pościel jest najlepsza na lato, a jaka idealnie sprawdzi się zimą?

Wzór i kolor również ma znaczenie

Dziś w sklepach możemy znaleźć pościel w każdym kolorze i o każdym wzorze jaki przyjdzie nam tylko na myśl. I jest to wspaniałe dla wszystkich, którzy w sypialni cenią sobie nie tylko komfort spanie, ale również elegancję.

Warto pamiętać, że paleta barw do sypialni powinna być wyważona, by sprzyjała odpoczynkowi. Pościel w stonowanych, pastelowych kolorach będzie wyglądała elegancko i jednocześnie będzie wspierała dobry sen.

Intensywna, pobudzająca kolorystyka pościli jest bardzo ciekawa i na pewno wprowadza ożywczy element do sypialni, ale czy będzie pomagała w odpoczynku?

Materiał jest najważniejszy

Pościel, która sprzyja odpoczynkowi jest wygodna, miękka, ma dobre właściwości termoizolacyjne, a także dobrze odprowadza wilgoć. Ważne jest również, by wyglądała atrakcyjnie tak, by nasza sypialnia była miejscem przyjemnym, zapraszającym do odpoczynku.

Jedną z chętniej kupowanych pościeli jest pościel bawełniana. Bawełna jest materiałem, który pozwala skórze oddychać, odprowadza wilgoć oraz jest łatwa w utrzymaniu, co również ma nie małe znaczenie. Pościel bawełniana można wyprać w 60 º C. Trzeba jednak pamiętać, że bawełna, bawełnie nie równa. Ta lepsza bawełna nawet po kilkudziesięciu praniach będzie miała żywe, ładne kolory, a materiał nie będzie zmechacony. Inaczej może wyglądać pościel bawełniana gorszego gatunku. Mając to na uwadze warto zainwestować w bawełnę, która jest lepszego gatunku, co na pewno z czasem się zwróci.

Bardzo lubiana jest również pościel lniana. Jest to idealny wybór dla osób, którym zależy na wyborze ekologicznych rozwiązań. Len świetnie sprawdza się w letnich kompletach pościelowych. Jest przewiewny, dobrze wentyluje, pozwala skórze oddychać. Doceniany jest również za swoje właściwości antystatyczne i antyalergiczne. Największa wadą lnu jest jego uciążliwe prasowanie.

W ostatnich latach bardzo popularna stała się pościel bambusowa. Jest doceniana za właściwości antyalergiczne, bakteriobójcze czy antystatyczna. Świetnie nadaje się na chłodne jak i cieplejsze dni.

Pościel bawełnianą znajdziesz w ofercie Vege Home