Skip to content Skip to footer

Jakie są zalety ręczników bambusowych?

Ręczniki nie muszą być po prostu bawełniane. Właśnie warto w ich przypadku zdecydować się na nieco inny materiał wykonania, który będzie bardziej odporny na pleśnie, bakterie i grzyby mogące się rozwijać pod wpływem wilgoci. Ręcznik bambusowy to wybór doskonały z uwagi na swoje właściwości, z których te najważniejsze opisujemy niżej.

Super bezpieczne tworzywo

Bambus pod względem ogólnego bezpieczeństwa nie ma sobie równych. Cechują go antybakteryjne właściwości, a także zdolność do samodzielnego wydzielania substancji zabezpieczającej włókna przed atakami grzybów oraz bakterii. Jest odporny nawet na zanieczyszczenia. Nie chłonie brudu i nie przejmuje niemiłych zapachów.

Cechą łączącą się z powyższymi własnościami jest hipoalergiczność. Do wytwarzania bambusowych ręczników nie używa się pestycydów czy żadnych innych agresywnych środków chemicznych, dzięki czemu nie wywołują one uczuleń i alergii – mogą być śmiało stosowane u dzieci oraz na skórze wrażliwej.

Trwałość na lata

Nienaganna wytrzymałość to kolejna cecha, która doskonale obrazuje to, co ma do zaoferowania tkanina bambusowa. Jest ona o wiele bardziej trwała niżeli nawet wysokojakościowa bawełna egipska. Ręczniki bambusowe śmiało można prać normalnie w pralce i to w wysokich temperaturach. Pod wpływem czyszczenia nic złego nie będzie się z nimi dziać. Zmianie nie ulegną ich wygląd i struktura, ani też i ich właściwości.

Pomimo swoich wyjątkowych cech technicznych taki ręcznik bambusowy potrafi jednocześnie zachwycać miękkością swojej struktury. W dotyku jest zbliżony do faktury prawdziwego jedwabiu. Naprawdę przyjemnie czymś takim wysuszyć ciało po gorącej kąpieli.

Możliwość zadbania o środowisko

Akcesoria bambusowe zyskały sporą popularność głównie z uwagi na swoje właściwości ekologiczne. Do wytworzenia ręczników bambusowych wykorzystuje się trawę bambusową. Jest to oczywiście naturalny materiał, który w dość łatwy i nieproblematyczny sposób można obrabiać, by produkować z niego naprawdę zróżnicowane i wielofunkcyjne przedmioty.

Bo nie chodzi tu tylko o ręcznik. W tym momencie z trawy bambusowej tworzy się też różnego rodzaju pojemniczki, naczynia, a nawet szczoteczki do zębów. Ma ona ogromną gamę przeróżnych zastosowań.

Ręcznik bambusowy znajdziesz w ofercie Vege Home.