Skip to content Skip to footer

Ręczniki z bawełny egipskiej – charakterystyka

W każdym domu znajdziemy różnego rodzaju tekstylia, w tym ręczniki. Najczęściej wybieranymi, są ręczniki z bawełny, które są wykonane z naturalnych włókien, są chłonne, delikatne dla skóry i trwałe. Coraz większą popularność zyskują ręczniki z bawełny egipskiej, które świetnie wchłaniają wodę i są niezwykle przyjemne dla ciała.

Ręczniki z bawełny egipskiej – co je wyróżnia?

Przede wszystkim ręczniki charakteryzują się tym, że są bardzo miękkie, mają puszyste włókna, a także są bardzo trwałe. Te cechy sprawiają, że coraz więcej osób wyposaża swoje łazienki oraz kuchnie właśnie w ten rodzaj ręczników. Ze względu na swoje właściwości ręczniki te wykorzystywane są w ekskluzywnych hotelach, żeby zapewnić gościom rzeczy najwyższej jakości.

Ręczniki z tego typu bawełny, są wykonane z bardzo dużo dokładnością. Można powiedzieć, że należą do produktów luksusowych. Bardzo dobrze się prezentują, są dostępne w pięknej kolorystyce oraz wzornictwie. Ich wyjątkowa miękkość i chłonność sprawia, że każdy będzie z nich zadowolony.

Bawełna egipska – najważniejsze informacje

Ten rodzaj bawełny jest uważany za najbardziej luksusowy na całym świecie. Bawełna ta uprawiana jest tylko w pewnych miejscach w delcie Nilu, gdzie panuje umiarkowany klimat, a gleby są bardzo żyzne. Warto wspomnieć, że bawełna egipska ma dłuższe włókna od tej zwykłej, co pozwala na otrzymanie trwalszych nici.

Ten typ bawełny jest również wyjątkowy ze względu na to, jak się ją zbiera. Bawełna egipska obrywana jest ręcznie, co dodatkowo wpływa na jej niezwykłe właściwości. Bawełna zbierana mechanicznie, często ulega zniszczeniu poprzez duży nacisk, w przypadku bawełny egipskiej nie ma mowy o takich sytuacjach.

Ręczniki z bawełny egipskiej – plusy i minusy

Zdecydowanie więcej znajdziemy zalet tego produktu niż wad. Atutem tych ręczników jest ich duża chłonność, wysoka jakość włókien. Są bardzo miłe w dotyku i wręcz otulają ciało. Nadają się również dla dzieci, właśnie ze względu na miękkie, przyjemne w dla skóry włókna. Poza tym są naturalne i bardzo trwałe. Nadają się zarówno do domu, jak i do hoteli o wysokim standardzie.

Wadą może być cena tego produktu. Ręczniki z bawełny egipskiej należą do najdroższych. Jednak to, jakie mają cechy i jak się prezentują, wynagradza wszystko.

Ręczniki z bawełny egipskiej znajdziesz w ofercie Vege Home.