Skip to content Skip to footer

Jakie wybrać wycieraczki wejściowe do domu?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele wycieraczek wejściowych, ale nie oznacza to wcale, że łatwo jest kupić skuteczną wycieraczkę do domu. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą kupić porządną wycieraczkę, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

Na jaki materiał postawić?

Porządna wycieraczka do domu musi być wykonana z odpowiedniego materiału inaczej nie spełniać będzie swoich zadań. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się zwykłe plecione wycieraczki wejściowe, które wykonane są z naturalnych włókien. Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej kokosowe wycieraczki, które są bardzo wytrzymałe i odporne na wilgoć.

Wspomniane powyżej wycieraczki kokosowe bardzo często łączone są z tworzywami sztucznymi albo gumą. Z praktycznego punktu widzenia doskonale sprawdzą się również maty, które w całości wykonane są z gumy. Godne polecenia są przede wszystkim te modele, które wyposażone są w drobne wypustki tworzące charakterystyczne szczoteczki. Wycieraczki gumowe tego typu znacząco ułatwiają oczyszczanie podeszew butów.

Odpowiedni rozmiar

Inwestując w nowe wycieraczki wejściowe warto zwrócić uwagę także na ich rozmiar, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Do domu najczęściej wykorzystuje się tradycyjne wycieraczki gumowe o rozmiarze 60×40 cm. W mniejszych przestrzeniach można wykorzystać również mniejsze modele. Odpowiednia powierzchnia jest niezbędna, aby wygodnie i skutecznie wyczyścić buty.

Większa wycieraczka do domu jest bardziej funkcjonalna. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla tych osób, które na wycieraczce często pozostawiają kalosze albo mokry parasol. Większe wycieraczki lepiej prezentują się również na przykład przy dwuskrzydłowych drzwiach. Oferta rozmiarówki jest bardzo szeroka, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Walory estetyczne

Aby wybrać porządną wycieraczkę warto zwrócić uwagę także na jej kształt, wzór i kolor. Wbrew pozorom wycieraczki wejściowe wcale nie muszą być prostokątne. Elegancko prezentują się wycieraczki wykonane z gumy albo tkanin. Bardzo modne są również wycieraczki owalne albo modele z zaokrąglonymi narożnikami.

Jeżeli chodzi o walory estetyczne, to warto wspomnieć o tym, że wycieraczka do domu może mieć bardzo niebanalne wykończenia. Na rynku dostępne są modele, które prezentują nadrukowane fotografie, rysunki albo specjalne napisy powitalne. Jeżeli chodzi o kolorystykę to warto postawić na modele, które pasować będą do architektury całego budynku.