Alergie to prawdziwa zmora współczesnych czasów. Chorują na nie nie tylko dzieci, ale również dorośli. Alergia może pojawić się w każdym wieku i przysporzyć naprawdę wielu problemów. Jednym ze sposobów jej minimalizowania jest unikanie alergenów, dlatego osoby uczulone na kurz lub roztocza mają w swoich sypialniach kołdry antyalergiczne.
Spokojny sen z kołdrą antyalergiczną
W pościelach lubi zbierać się nie tylko kurz. Są również siedliskiem roztoczy, czyli małych pajęczaków, które znajdują w niej idealne warunki do bytowania. Mają przede wszystkim co jeść, ponieważ żywią się naszym naskórkiem, niestety przede wszystkim ich odchody są silnie uczulające. Poza tym w kurzu oprócz roztoczy i ich odchodów znajdują się inne alergeny jak pleśnie, grzyby, pyłki i szczątki roślin, a nawet pozostałości spalin i dymów oraz różnych związków chemicznych obecnych w domach. Wszystko to stanowi prawdziwą mieszaninę wybuchową, szczególnie dla alergików. Kołdra antyalergiczna to dobry sposób na spokojny sen, ponieważ dzięki niej znacznie łatwiej wyeliminować takie objawy alergii jak katar, kaszel, duszności czy swędzące wysypki.
Z czego składają się kołdry antyalergiczne?
Tego rodzaju kołdry mogą być wyprodukowane z różnych rodzajów materiałów, które przede wszystkim znacznie ograniczają łapanie wszelkiego rodzaju alergenów, np. gdy zawierają domieszkę lanoliny. Mogą również posiadać specjalne wypełnienie, które jest antybakteryjne i zabójcze dla roztoczy. Wypełnieniem zazwyczaj jest puch gęsi, wełna z merynosa, kozy kaszmirskiej, wełny wielbłąda, włókien bambusowych oraz włókien sztucznych. Wypełnienie ma przede wszystkim z zadanie nie alergizować oraz utrudniać i minimalizować łapanie wszelkich alergenów.
Kołdra antyalergiczna – na co jeszcze zwrócić uwagę?
Decydując się na zakup takiej kołdry warto przede wszystkim upewnić się, że posiada ona specjalne certyfikaty oraz atesty. Tylko takie produkty posiadają odpowiednie właściwości. Inną ważną kwestią jest możliwość prania w temperaturze 60 stopni C, dlatego że dopiero w temperaturze powyżej 55 stopni C giną roztocza. Kołdry antyalergiczne oraz pościele powinny więc być prane często oraz w wysokiej temperaturze, szczególnie wtedy gdy używa jej alergik. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko uczulenia i pojawiania się męczących objawów alergii jak kaszel, katar, czy wysypka.