Skip to content Skip to footer

Czym się kierować wybierając fotel do biura?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego fotela do biurowej przestrzeni ma większe znaczenie, niż wielu osobom mogłoby się wydawać. Fotel musi być przede wszystkim wygodny i bardzo dobrze wyprofilowany – w końcu będzie stanowił miejsce pracy przez wiele godzin.

Czym się kierować w wyborze foteli biurowych?

Niezależnie od tego, czy wybór pada na fotel obrotowy do komputera czy może fotel biurowy z podnóżkiem, warto pamiętać o kilku istotnych parametrach decydujących o tym, czy siedzisko będzie odpowiednio komfortowym miejscem do pracy czy też nie. Przede wszystkim należy mieć na względzie:
– typ siedziska,
– możliwość regulacji i typ oparcia,
– rodzaj zastosowanych materiałów.Oczywiście istnieje szereg innych czynników, które są bardzo ważne w wyborze fotela do biura. Te wymienione powyżej są zdecydowanie najistotniejsze, natomiast pozostałe uzależnione są od indywidualnych preferencji użytkownika (w ostatnim czasie miłośnicy komfortowej pracy coraz częściej decydują się na fotel biurowy z podnóżkiem czy też biały fotel biurowy, który niestety ze względu na skłonności do zabrudzeń nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem).

Typy foteli biurowych i ich design

Na rynku dostępnych jest wiele modeli foteli biurowych, które najprościej można sklasyfikować do następujących grup:
– fotele klasyczne,
– fotel obrotowy do komputera.
– fotele kubełkowy,
– fotele medyczne/ortopedyczne.Fotel biurowy powinien zapewniać nie tylko komfort w czasie wielogodzinnej pracy, ale również swoją estetyką być dopasowany do stylu w jakim zostało urządzone całe biuro. Choć biały fotel biurowy będzie się doskonale wpasowywał w niemal każdy wystrój, co czyni go meblem uniwersalnym, warto mieć na względzie też, to, że bardzo często i łatwo ulega zabrudzeniom, przez co warto rozważyć zastosowanie mniej klasycznej, za to zdecydowanie bardziej praktycznej kolorystyki.

Ceny foteli biurowych

Ceny foteli biurowych są bardzo zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników. Najprostsze i najtańsze modele można nabyć już za 50-100 zł, natomiast ceny tych droższych i bardziej luksusowych sięgać może nawet kilku tysięcy złotych. Nie zawsze jednak cena będzie wyznacznikiem komfortowego użytkowania fotela, dlatego też przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto rozważyć wiele czynników, nie tylko tych dotyczących preferencji użytkownika, ale także i warunków panujących w miejscu pracy. W końcu w biurze pracownicy w fotelu spędzają mnóstwo czasu, dlatego tak ważne jest, by zapewniał on komfort w czasie wielogodzinnej pracy.