Skip to content Skip to footer

Krzesła do salonu – jak wybrać idealne?

Salon to pokój reprezentacyjny warto zadbać, by był elegancki i komfortowy. Stół w salonie jest miejscem, przy którym spożywamy posiłki, ale jednocześnie przyjmujemy gości. Jak wybrać krzesła fotele pasujące do pokoju dziennego?

Jak powinno wyglądać wygodne krzesło?

Świat krzeseł to miejsce, gdzie znajdziemy krzesła, które mają oparcia, podłokietniki, a także zwykłe taborety, które świetnie sprawdzą się w niewielkich kuchniach.

Wybierając krzesła warto zwrócić uwagę, czy mają one oparcie, które pomoże utrzymać prawidłową postawę. Ważne są również podłokietniki. Niestety takie krzesła fotele sprawdzą się tylko przy dużym stole. Trzeba pamiętać, że krzesła z podłokietnikami zajmują dużo miejsce, gdy ustawimy je zbyt blisko siebie osoby siedzące obok siebie będą trącały się łokciami. Nie jest komfortowe.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając krzesła fotele jest ich wysokość. W Centrum krzeseł znajdziemy krzesła, które mają podłokietniki na tyle nisko, że wsunięte pod stół nie będą zajmowały dużo miejsca. Krzeseł zbyt wysokich nie można całkiem schować pod stołem, co może utrudniać poruszanie się po mniejszym salonie.

Jak wybrać krzesła tapicerowane?

Świat krzeseł to miejsce, w którym znajdziemy krzesła fotele, które są tapicerowane. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w niejednym mieszkaniu.

Wybierając krzesło fotel tapicerowane należy zwrócić uwagę na kolor obicia. Duża rozpiętość barw pozwala na wybranie koloru, który będzie idealnie komponował się z wnętrzem. Warto również pamiętać, że tapicerowane krzesła fotele to świetny sposób na wprowadzenie barw, które ożywią wnętrze.

W centrum krzeseł znajdziemy krzesła w mocnych i zdecydowanych kolorach. Czerwone krzesło będzie pięknie kontrastowało z salonem w delikatnych szarościach. Musztardowe zawsze zostanie zauważone, a krzesło w kolorze butelkowej zieleni będzie wyglądało niezwykle ekskluzywnie.

Krzesła szare czy beżowe sprawdzą się w mieszkaniach, w których panuje stonowana kolorystyka.

W centrum krzeseł znajdziemy krzesła, które mogą mieć bardzo różnorodne materiały wykorzystane jako obicie. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy jest to materiał łatwy do czyszczenia. Warto koncentrować się na krzesłach fotelach, które można wyczyścić wilgotną szmatką.