Skip to content Skip to footer

Lampy i nie tylko, czyli które elementy mosiężne można wprowadzić do domowej aranżacji?

Trudno sobie wyobrazić aranżację domu bez elementów mosiężnych. Mogą mieć one dowolną postać, począwszy od gustownych, prostych lamp, aż po wykwintne detale dekoracyjne. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku mówi się o elementach, które – z punktu widzenia inwestora – cieszą się olbrzymią popularnością.

A skoro o lampach mowa…

Funkcjonalne lampy z mosiądzu to najprawdopodobniej najczęściej spotykana, mosiężna dekoracja. Co ciekawe, mogą one mieć bardzo zróżnicowaną formę. Dużą popularnością cieszą się klosze, które przypominają ściętą kulę lub półkulę. Wielu inwestorów stawia też na lampy mosiężne stołowe, które dodają blasku aranżacji wnętrza. Ciekawym pomysłem jest też wprowadzenie do aranżacji masywnych lamp mosiężnych, które wypełniają przestrzeń sporą dozą tajemniczości i wyjątkowości.

Lampy w służbie postindustrializmu

Duże, ale i oszczędne w formie Lampy mosiężne wiszące, to doskonale uzupełnienie postindustrialnej aranżacji wnętrz. Tak, wnętrza loftowe – bo o nich mowa – wręcz idealnie nadają się do takich zastosowań. Implementowane w nich lampy z mosiądzu mają bardzo często zaskakującą formę. Należą do nich np. wyjątkowe w swym kształcie „łamańce”, które – w przeciwieństwie do typowej lampy mosiężnej – nie posiadają klosza. Ciekawą propozycją są też lampy mosiężne wiszące o otwartej konstrukcji, które również zaskakują swą niecodzienną formą.

Dodatki w mosiężnym wydaniu

Mosiądz to materiał, który może być wykorzystany nie tylko jako element lamp mosiężnych, ale też jako stop idealny dla różnego rodzaju dodatków. Modne ostatnio są np. różnego rodzaju dodatki, które – dzięki odpowiedniemu połączeniu wchodzących w skład stopu metali – wyróżniają się ciekawą i niepowtarzalną kolorystyką. Doskonałym ich przykładem są np. uchwyty meblowe, które (w zależności od potrzeb) mogą mieć formę klasycznych, bogato zdobionych elementów, jak również minimalistycznych i modernistycznych figur geometrycznych.

Podsumowując, lampy i inne zdobienia wykonane z mosiądzu, to istotny element dekoracji wnętrza. O ich zaletach świadczy m.in. to, że można je wprowadzić do praktycznie każdej aranżacji. Co więcej, mogą mieć one formę klasyczną i bogato zdobioną, a także nowoczesną i minimalistyczną.