Skip to content Skip to footer

Loft i meble – wszystkie podstawowe informacje

Styl industrialny robi się dzisiaj coraz bardziej popularny. Na czym on polega? W czym tkwi zawarta w nim magia i czar? Czy można go wykonać samodzielnie w domu?

Charakterystyka stylu industrialnego

To, co należy wiedzieć o stylu industrialnym to bezsporny fakt, że jest on inspirowany wnętrzami fabryk i innych budynków przemysłowych. W związku z tym królują tam przygaszone, ale mocne barwy takie jak: ceglasta czerwień, butelkowa zieleń, wszelkie odcienie brązów i szarości oraz oczywiście czerń.

W stylu tym też widać charakterystyczny brak wykończeń – surowe ściany, betonowe podłogi. Co więcej w tym stylu ważne są też meble loft – wykonane z codziennych materiałów, przerabiane, inspirowane stylem fabryk czy dawnymi budynkami pracowników, a nawet zabarwione szczyptą kolonializmu.

Wygląd mebli loft

Co to oznacza? Jak dokładniej wyglądają takie meble loft? Otóż materiałami używanymi najczęściej do ich produkcji jest naturalne, surowe drewno, metal oraz szkło. Charakterystyczny jest tutaj także brak złoceń, zdobień, finezyjnych części. Całość jest prosta i solidna.

Często spotykane są tutaj meble wykonane z dawniejszych przedmiotów codziennego użytku. A zatem dużą popularnością cieszą się np. stoliki ze szpuli, pojemniki na pościel ze starych skrzyń, półki z kawałków drewna, stoły ze starych drzwi itd. Często także spotyka się meble odrestaurowane – pomalowane na nowo farbą, ale z zachowanymi przetarciami itp. Oczywiście również często używa się tutaj też metalowych mebli fabrycznych.

Zakup mebli loft

Jak zatem widać, takie meble naprawdę mają swój czar i urok. Surowe przestronne wnętrza, zdjęcia, szkice, przygaszone kolory i oryginalne meble tworzą razem niepowtarzalne mieszkanie znakomicie nadające się do pracy i odpoczynku. Skąd jednak możemy wziąć takie meble loft? Oczywiście istnieje wiele sklepów, które je oferują. Tam zakupimy piękne meble, które jednakże mogą być nieco drogie.

Alternatywą dla profesjonalnych sklepów jest oczywiście wykonanie mebli loft samodzielnie. Materiały znajdziemy wszędzie, będą one bardzo tanie, a wykonane w ten sposób meble nie tylko będą oryginalne, ale dostarczą nam dużo radości podczas projektowania i wymyślania ich! Można także rozważyć oferty osób, które lubią wykonywać takie meble i zamieszczają w różnych miejscach w Internecie swoje ogłoszenia.

Meble loft znaleźć można w ofercie spokko.pl