Skip to content Skip to footer

Paliwo stałe – ekogroszek

Ogrzewanie domu jest bardzo często sporym dylematem dla jego mieszkańców. Nie tylko ze względu na rosnące ceny kotłów i opału, ale również na wygodę związaną z ogrzewaniem czy dbaniem o środowisko. Tym bardziej, że w ostatnich latach bardzo mocno alarmuje się o dużej zawartości smogu w powietrzu, który jest szkodliwy dla nas wszystkich, a w szczególności dla alergików, dzieci i osób starszych.

Pragnąć zmniejszyć wydzielanie szkodliwych substancji rynek oferuje alternatywne rozwiązania wobec tych klasycznych. Są, bowiem bardziej ekonomiczne i mniej szkodliwe dla środowiska. Co więcej tradycyjne formy grzewcze za pomocą kotłów na węgiel czy koks, gdzie kaloryczność koksu była znaczna, odchodzą powoli w niepamięć, ze względu na zaostrzone normy, jak również fakt, że paliwa pod tą postacią zaczyna brakować. Dlatego też alternatywne rozwiązania tj. jak piece na ekogroszek, czy gazowe albo olejowe mogą być trafem w dziesiątkę. Są to rozwiązania, które są coraz częściej stosowane w nowoczesnych domach, jak również w starym budownictwie, w którym dochodzi do wymiany pieców na bardziej wydajne i ekonomiczne.

Wybór paliwa do ogrzewania domu

Wybór odpowiedniego paliwa grzewczego jest priorytetem. Przystosowanie całej instalacji c.o., jak również zakup pieca może być sporym wydatkiem dla mieszkańca domu jednorodzinnego. Jednakże korzyści płynące z użytkowania alternatywnych rozwiązań wobec starych pieców, typowo węglowych, gdzie kaloryczność koksu, pomimo że jest duża, są znacznie większe. Nie tylko możemy zadbać stosownie o środowisko naturalne, ale również możemy otrzymać dofinansowanie na modernizację instalacji grzewczej i kupno bardziej ekonomicznego pieca.

Piec na ekogroszek

Piec na ekogroszek hurt jest dobrym rozwiązaniem ze względu na wyposażenie produktu grzewczego w podajnik automatyczny. Producent ekogroszku gwarantuje nam to, że nie musimy się brudzić podczas rozpalania w piecu, nie musimy wrzucać ciężkiego węgla do miejsca, gdzie będzie zimował, nie musimy również sprzątać ciągle pomieszczeń, w których unosi się pył węglowy, jak również nie musimy ciągle kontrolować stanu wypalenia węgla i go podkładać. Ekogroszek hurt jest znacznie zdrowszą wersją węgla, ponieważ ma mniejszą zawartość siarki, która przedostaje się do atmosfery i wpływa dodatkowo na trwałość posiadanego pieca. Co więcej producent ekogroszku informuje, że w opale jest mniejsza zawartość wody oraz zanieczyszczeń, gdyż jest on produkowany z najlepszej jakości węgla brunatnego oraz kamiennego.