Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę, wybierając dywanik do łazienki?

Szukając dywanika do łazienki mamy świadomość tego, że nie może być on rozwiązaniem przypadkowym. Choć to jego atrakcyjny wygląd zdaje się wysuwać się na pierwszy plan, nie mniej ważne jest to, aby był on jednocześnie rozwiązaniem bezpiecznym. Jak więc dokonać przemyślanego wyboru?

Rola materiału

Jeśli zależy nam na tym, aby dywanik w łazience był rozwiązaniem zapewniającym wysoki komfort użytkowania, w pierwszej kolejności przyjrzyjmy się materiałowi, z któremu jest wykonany. Tu kluczowe znaczenie wydaje się mieć zresztą nie tylko jego rodzaj, ale także to, czy zdecydowaliśmy się na rozwiązanie posiadające krótkie, czy też długie włosie.

Największą popularnością niezmiennie cieszą się te dywaniki łazienkowe, które są miniaturami klasycznych dywanów. Znane są z tego, że doskonale chronią przed zimnem, można jednak docenić również to, jak skutecznie wchłaniają wilgoć. Także utrzymanie ich w czystości nie wydaje się zadaniem skomplikowanym. Mamy do czynienia z modelami, które można doprowadzić do idealnego stanu sięgając po odkurzacz.Innym rozwiązaniem często spotykanym w łazienkach są stosunkowo cienkie dywaniki bawełniane. Te nie są już tak wygodne. Poważnym problemem z nimi związanym jest też nieobecność antypoślizgowego spodu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że należą do rozwiązań stosunkowo tanich. Często są ostatnią deską ratunku przy napiętym budżecie.

Wygląd i jego znaczenie

Bez względu na jej wielkość, łazienka jest pomieszczeniem intensywnie wykorzystywanym. Nic więc dziwnego, że jej dużym atutem niezmiennie pozostaje spójność wizualna. To właśnie dlatego za najlepszy uważany jest ten dywanik do łazienki, którego kształt jest dopasowany do otoczenia, w jakim się znajduje. Innym ważnym czynnikiem, który wpływa na jego wybór jest też lokalizacja. Przyjmuje się, że im bliżej krawędzi prysznica znajduje się dywanik, tym lepiej, warto więc stawiać na rozwiązanie, które nie wyróżnia się przesadnie na tle kabiny prysznicowej lub wanny.Oczywiście, w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także elementy kontrastujące z innymi. Jeśli dywaniki do łazienki mają pełnić taką funkcję, dobrze jest ograniczyć inne elementy o takim charakterze do minimum. W innym przypadku zamiast ciekawego efektu uzyskamy nieprzyjemną dla oka mieszankę kształtów i kolorów.

Dywanik do łazienki znajdziesz w ofercie Vege Home.