Skip to content Skip to footer

Jakie zalety mają nowoczesne drzwi szklane wahadłowe?

Eleganckie drzwi szklane wahadłowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz częściej spotkać je można w mieszkaniach prywatnych i w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czy w rzeczywistości warto postawić na drzwi ze szklanymi skrzydłami.

Jakie największe atuty?

Nowoczesne drzwi szklane wahadłowe wyróżniają się ekskluzywnym i eleganckim designem. Delikatne drzwi doskonale sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach. Modne i stylowe drzwi przykuwają wzrok, dzięki czemu mogą okazać się najlepszą dekoracją.

Dla wielu osób dużym atutem szklanych drzwi jest również to, że dzięki nim można doświetlić pomieszczenie. Jest to doskonałe rozwiązanie w pomieszczeniach, które nie mają dostępu do naturalnego światła.

Do największych zalet należy zaliczyć również wysoką trwałość. Oryginalne drzwi szklane wahadłowe nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania. Szkło jest jednym z tych materiałów, który bardzo łatwo utrzymać w idealnej czystości. Wszelkie zabrudzenia ze szklanej tafli można w łatwy sposób usunąć za pomocą mokrej ścierki

Dlaczego warto?

Piękne drzwi szklane wahadłowe zwiększają bezpieczeństwo. Wiele osób błędnie uważa, że szkło jest kruchym i delikatnym materiałem. Zamówione w porządnej hurtowni drzwi szklane wyróżniają się jednak wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Ze względów bezpieczeństwa najlepiej wybrać drzwi wykonane w całości ze szkła hartowanego. Drzwi tego typu zaprojektowane są w taki sposób, aby nawet w przypadku rozbicia rozpadły się na drobne ziarno.

Czym wyróżniają się drzwi wahadłowe?

Drzwi wahadłowe są tak naprawdę odmianą drzwi rozwieranych. W dobrych sklepach meblowych znaleźć można drzwi szklane wahadłowe jedno i dwuskrzydłowe. Znakiem charakterystycznym jest również to, że skrzydła drzwi otwierają się w obie strony ściany. Skrzydła jak powszechnie wiadomo obracają się względem osi pionowej.

Szklane drzwi wahadłowe zaprojektowane są oczywiście w taki sposób, aby samodzielnie się zamykały. Za mechanizm ten odpowiada właśnie ruch wahadłowy. Jest to najlepsza alternatywa dla klasycznych drzwi przesuwnych i drzwi składanych (łamanych).

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.