Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę, kiedy analizujemy cennik robót wykończeniowych?

Co jest ważne, kiedy chcemy dokładnie wiedzieć, ile zapłacimy za wykonanie konkretnego rodzaju prac wykończeniowych? Oczywiście będziemy zwracali uwagę na to, jakimi opiniami cieszy się wybrana przez nas firma remontowa. Nie bez znaczenia będzie też jednak cennik robót wykończeniowych, który przedstawi nam firma. Co jednak wchodzi w jego skład? Na co musimy zwrócić uwagę, kiedy analizujemy cennik robót wykończeniowych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – zakres prac

Podstawą, jeśli chodzi o dokonanie szczegółowej analizy cennika robót wykończeniowych, jest określenie, co dokładnie ma się w nim zawierać. Warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj prac będzie wykonywany. To musimy określić indywidualnie – w przeciwnym wypadku, możemy mieć niejasność, jeśli chodzi o oferowaną nam przez firmę budowlaną cenę.

To jednak dopiero początek, jeśli chodzi o dokonanie szczegółowej analizy cennika robót wykończeniowych. Bardzo ważna będzie także powierzchnia, na której prowadzone będą wskazane przez nas prace. Ceny za usługi wykończeniowe są bardzo często określane na podstawie metrażu, który jest „do zrobienia”. Ostatnim, ale nie najmniej ważnym czynnikiem, jest rodzaj materiałów budowlanych, które zostaną wykorzystane do wykonania zlecanych przez nas prac. Tutaj jednak kwestia jest bardzo indywidualna. Zależnie bowiem od tego, czy sami pokrywamy koszta związane z zakupem materiałów budowlanych, czy pozostawiamy tę kwestię dla osób wykonujących takie prace, cena będzie różna. Warto jest jednak zaufać firmie. Najczęściej posiada ona odpowiednie zniżki, rabaty czy też ma dostęp do wysokiej jakości materiałów budowlanych dostępnych w najniższych cenach.

Miejsce wykonywania prac wykończeniowych ma znaczenie

Ostatnim, bardzo ważnym czynnikiem, który będzie definiował wysokość cen za usługi remontowo-wykończeniowe, jest miejsce, w którym będą one wykonywane. Nie chodzi tu o to, czy mamy do czynienia z mieszkaniem w bloku czy domem jednorodzinnym. Wysokość stawek za wykonanie prac remontowo – wykończeniowych, zależna jest przede wszystkim od regionu, w którym są one wykonywane. Zupełnie inne ceny będą bowiem obowiązywały w województwie mazowieckim, zaś inne w pomorskim, czy małopolskim. Ten czynnik także musimy mieć na względzie, jeśli chcemy mieć pewność, że cena za zlecone przez nas prace będzie w pełni adekwatnie nam przedstawiona. Jak zatem łatwo zauważyć, czynników, które definiują cennik robót wykończeniowych jest bardzo dużo.