Skip to content Skip to footer

Na jaki kolor pomalować salon?

Z pewnością niejedna osoba marzy o efektownym, a jednocześnie funkcjonalnym salonie. Aranżację wnętrza należy jednak rozpocząć od wybrania odpowiedniego koloru ścian. To właśnie one mają wpływ na prezencję pomieszczenia. Z pewnością warto jest sprawdzić aktualnie obowiązujące trendy wnętrzarskie. Wybór jest kwestią bardzo indywidualną – odcień musi być zgodny z osobistymi upodobaniami.

Biel i kość słoniowa

Zastanawiasz się, jak pomalować salon? W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się biel. Jest ona ponadczasowa, a więc można mieć pewność, że sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Ogromnym atutem jest fakt, że zapewnia ona wiele możliwości aranżacyjnych. Bez większych trudności można dopasować pozostałe elementy wystroju, czy też dekoracja.

Biel świetnie wygląda w aranżacjach skandynawskich, minimalistycznych, a nawet modernistycznych. Alternatywą jest nieco ciemniejszy odcień, czyli kość słoniowa. Jest to barwa nieco cieplejsza, dzięki czemu mieszkanie zyska przytulności. Ostateczna decyzja zależy od posiadanej koncepcji. Oba warianty są wyjątkowo popularne i powszechnie spotykane.

Pastele

Jeśli nie wiesz, jak pomalować salon, to koniecznie sprawdź pastelowe odcienie. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią sobie romantyczne, a zarazem urokliwe aranżacje wnętrz. Świetną opcją wydaje się być błękit, mięta, róż, czy też fiolet. Możliwości jest wiele, co stanowi niewątpliwą zaletę. Pastelowe kolory sprawią, że wnętrze będzie prezentować się świeżo oraz promiennie.

Oczywiste jest, że pastelowe ściany najlepiej prezentują się w towarzystwie jasnej podłogi oraz mebli. Raczej nie sprawdzą się tutaj dębowe komplety, czy też czarne fotele. Istotne jest to, aby zachować pewną konsekwencję podczas doboru poszczególnych elementów.

Pomarańcz i róż

Żywe kolory również mogą prezentować się elegancko. Nie masz pomysłu na to, jak pomalować salon? Sprawdź odcienie różu oraz pomarańczy. Wbrew pozorom nie są one trudne w zestawieniu. Dobrze prezentują się zarówno w towarzystwie jasnych, jak i ciemnych oraz dodatków. Zapewnia to wyższą swobodę podczas urządzania salonu.

Ci, którzy obawiają się efektu przepychu mogą rozważyć pomalowanie tylko jednej lub dwóch ścian na intensywny kolor. Jest to szczególnie dobra opcja w przypadku małych pomieszczeń. Pozostałe ściany oraz sufit mogą być utrzymane w naturalnych odcieniach. Mile widziana jest tutaj biel, czy też szarość. Mocne barwy ożywią każde mieszkanie, a także wprowadzą odrobinę radości. Z pewnością poprawią samopoczucie w ponury, deszczowy dzień.